Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Aleja Mickiewicza w remoncie

 

baner

"... dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego ..."


Aleja Mickiewicza w remoncie Pełną parą prowadzone są przy Alei Mickiewicza prace rewitalizacyjne, zmierzające do poprawy wizerunku buskiego deptaka.

W ramach przedsięwzięcia wymieniana jest obecnie kanalizacja deszczowa na odcinku - od Urzędu Miasta i Gminy do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Batorego, wymianie poddawana jest również sieć wodociągowa od ul. Waryńskiego (blisko części zdrojowej miasta) do ul. Kościuszki.

Duże zainteresowanie wśród mieszkańców Buska-Zdroju wzbudza obecny wygląd „Byczej Góry". Zmiana jej ukształtowania podyktowana została założeniami projektowymi i wpisuje się w ogólny koncept rewitalizacji deptaka.

Na „Byczej Górze" widoczne jest już wcięcie w zbocze wzniesienia, które z czasem wzmocnione zostanie ścianami oporowymi, wzdłuż których powstać ma ścieżka prowadząca na szczyt.

Cała nawierzchnia w Alei Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego i 1- go Maja do skrzyżowania z ul. Kościuszki i Batorego ulegnie wymianie i zróżnicowaniu, poprzez podział jej na mniejsze odcinki. Jednymi z materiałów wykorzystanych do budowy nowej nawierzchni będzie kostka oraz płyty granitowe i betonowe.

Rewitalizacja realizowana jest w ramach zadania „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój", mającego na celu nadać nowe oblicze m.in. Alei  Mickiewicza.

Aleja Mickiewicza w remoncie Aleja Mickiewicza w remoncie

Aleja Mickiewicza w remoncie Aleja Mickiewicza w remoncie

Aleja Mickiewicza w remoncie Aleja Mickiewicza w remoncie

Tekst i fot. EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013