Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Gminne inwestycje w 2012 roku

Gminne inwestycje w 2012 rokuZnamy już budżet gminy Busko-Zdrój na 2012 rok. Lwią część środków pochłoną w nim inwestycje i remonty.

W ubiegłym tygodniu buscy radni uchwalili budżet gminy na 2012 r. Najwięcej pieniędzy pochłoną w nim inwestycje finansowane zarówno z własnych wkładów, kredytów jak i środków unijnych. Najważniejsze przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2012 roku i w latach kolejnych to m.in. dalsza rewitalizacja miasta, uporządkowanie systemu kanalizacji deszczowej, przebudowa dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej.

W tegorocznym budżecie przewidziano również zagospodarowanie terenów „Zimnych Wód" z przeznaczeniem na funkcję rekreacyjno-turystyczną, zagospodarowanie terenu wokół „Stawu Niemieckiego", jak i zakończenie budowy ośrodka turystyczno-kulturalnego w Gadawie.

Jest też dobra wiadomość dla kuracjuszy przebywających w buskim uzdrowisku - muszla koncertowa w Parku Zdrojowym również zostanie przebudowana, co uatrakcyjni różnorodność prezentowanych tam propozycji kulturalnych.

Planowana jest także rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście, która obejmie ul. Jabłoniową i ulice przyległe oraz łącznik ulic Grotta i 1 Maja. Sprawniejsza komunikacja będzie również na os. Świerczewskiego, ul. Armii Krajowej i ulicach bezpośrednio przyległych.

Przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej nadal będzie kontynuowana. Nie pominięto również w tegorocznym budżecie budowy oświetlenia ulicznego na terenie gminy.

Ponadto zaplanowano liczne remonty dróg gminnych, pomieszczeń szkolnych i wiejskich świetlic. Wiele prac na wsiach wykonanych zostanie w ramach funduszu sołeckiego m.in. zamontowanie wiat przystankowych, ułożenie chodników, ogrodzenie działek, budowa przyłączy sanitarnych i innych niezbędnych instalacji. W Oleszkach przewidziana jest budowa świetlicy wiejskiej, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy sołectwa.

Warto również wspomnieć o projektach: „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST" oraz „e-świętokrzyskie Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego", które mają na celu usprawnić funkcjonowanie administracji publicznej.

W sferze inwestycji to tylko niektóre z założeń tegorocznego budżetu. Ich realizacja przewidziana została zarówno w bieżącym roku, a jeśli chodzi o te wielomilionowe przedsięwzięcia również i w latach kolejnych.

Tekst i fot. EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013