Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Promowali się na Węgrzech

Gmina Busko-Zdrój po raz ósmy uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Kulinarnym w Szigetszentmiklós, który odbył się 13 maja na Węgrzech.

Promowali się na WęgrzechPromowali się na Węgrzech

W tym roku nasze uzdrowiskowe miasto reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic w składzie: Lucyna Jędrzejewska, Danuta Szafraniec, Barbara Szumilas i Barbara Michalczyk. Na stoisku furorę robiły pierogi faszerowane kapustą i mięsem oraz z pieczarkami. Rodzimym wyrobem koła był kołaczkowicki kołacz, którym panie częstowały degustujących. Inne specjały naszej reprezentacji to bigos, smalec, zupa pomidorowa, a ze słodkości: szarlotka, makowiec, ciasto królewskie, sernik, do popicia oczywiście woda mineralna Buskowianka.

Czytaj więcej

Tydzień bibliotek

Tydzień bibliotek8-15 maja 2017 r. w filii bibliotecznej w Dobrowodzie obchodzono „Tydzień bibliotek" oraz Dzień Bibliotekarza.

Wydarzenie miało zwrócić uwagę na rolę czytelnictwa w poprawie jakości życia i edukacji oraz na zawód bibliotekarza. Tegoroczna edycja „Tygodnia Bibliotek 2017" odbyła się pod hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!".

Milusińscy wspólnie przeglądali i zwiedzali barwny świat książek. Każde ze spotkań miało nieco inny charakter. Dzieci z klas zerowych uczestniczyły w „Akademii wierszy Jana Brzechwy", uczniowie kl. II w spotkaniu nawiązującym do Dnia Strażaka, a uczniowie kl. IV zapoznawali się z czasopismami w trakcie spotkania pod hasłem „Czasopismo w bibliotece źródłem wiedzy i informacji".

Czytaj więcej

Husaria – lekcja biblioteczna dla najmłodszych

Husaria – lekcja biblioteczna dla najmłodszych

Spektakl teatralny „Calineczka”

Spektakl teatralny „Calineczka”

Turniej sołtysów

Turniej sołtysów

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013