Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Roma Owsińska Buskowianinem Roku 2016

Roma Owsińska Buskowianinem Roku 201625 marca poznaliśmy zwycięzcę X edycji gali „Buskowianin Roku". Statuetka siewcy trafiła do rąk Romy Owsińskiej nagrodzonej za działalność artystyczną i kulturalną, pasję jaką wkłada w kształcenie muzyczne młodych artystów oraz promocję miasta i gminy Busko-Zdrój.

Galę otworzył burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, który podziękował publiczności za wspólne dziesięć lat: - To dzięki Państwa aktywności plebiscyt osiągnął tak wysoki poziom zarówno organizacyjny, jak i artystyczny. Liczę, że kolejne lata będą równie owocne i pozwolą docenić następnych buskowian.

Kapituła Nagrody nominowała do tytułu 6 osób, których sylwetki zostały zaprezentowane podczas gali.

Czytaj więcej

Idzie wiosna - pora radosna!

Idzie wiosna - pora radosna!Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika powitała wiosnę!

Tradycją stało się już że uczniowie i dyrekcja buskiego „Kopernika", wraz z nadejściem wiosny, niosą życzenia przedstawicielom instytucji zlokalizowanych przy alei Mickiewicza. W tym roku uczniów powitał burmistrz Waldemar Sikora i zastępca Henryk Radosz. Nie brakowało uśmiechu, serdeczności i słodkości. Dobra energia udzieliła się wszystkim, łącznie z mieszkańcami i kuracjuszami, którzy z zaciekawieniem śledzili bieg wiosennych wydarzeń.

Czytaj więcej

Buskowianin Roku 2016!

25 marca odbędzie się jubileuszowa X edycja gali „Buskowianin Roku". Do kogo trafi ten zaszczytny tytuł i statuetka Siewcy? Przekonamy się podczas uroczystości. Tradycyjnie galę poprowadzi dziennikarz muzyczny Leszek Ślusarski znany publiczności z Radia Kielce. Pełen emocji sobotni wieczór uświetni Kwintet Jerzego Cygana. Serdecznie zapraszamy!

Buskowianin Roku 2016!

Z wizytą w Grodnie

W dniach 17-19 marca delegacja ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju złożona z nauczycieli fortepianu: Jacek Ciołczyk i Krystian Krauz oraz dyrektora szkoły  Aleksandry Sikory i Roberta Dąbala dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury gościła na Białorusi.

Z wizytą w Grodnie Z wizytą w Grodnie

Celem wizyty był udział w uroczystościach 15 – lecia zespołu instrumentalnego „Fantazja", który tworzą uczniowie Szkoły Muzycznej nr 1 im. Jurija Sjemieniako w Grodnie Zespół założyła i prowadzi niezmiennie od 15 lat Ludmiła Silwiestrowna Razuwajewa nauczycielka gry na akordeonie.

Czytaj więcej

Busko-Zdrój na targach turystycznych w Berlinie

Busko-Zdrój na targach turystycznych w Berlinie8-12 marca gmina Busko-Zdrój prezentowała swoją ofertę podczas jednych z największych targów na świecie - Targach Turystycznych ITB w Berlinie.

Na targach reklamowane były produkty i usługi związane z turystyką i podróżami. Wzięły w nich udział krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, wydawnictwa, hotele, prezentujące swoją ofertę, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego. Oferta turystyczna gminy, w języku niemieckim, zaprezentowana została w Katalogu der polnischen touristik.

Wśród rodzimych podmiotów swoją ofertę na targach prezentowało Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny oraz Hotel Art&Medical Spa.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013