Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

O bezpieczeństwie wśród pierwszaków.

O bezpieczeństwie wśród pierwszaków.Gmina Busko-Zdrój wzięła udział w akcji „Pierwszaki-zdrowo i bezpiecznie do szkoły" organizowanej przez gazetę Echo Dnia.

Poprzez zabawę dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę Busko-Zdrój, uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachować się widząc pożar i o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie. Poznały też numery alarmowe telefonów pod które należy dzwonić w razie niebezpiecznych zdarzeń.

 

Profesor Bomba i Jeżyk Edek zachęcali dzieci do wspólnej zabawy, śpiewania piosenek i recytowania wierszyków, które miały edukacyjny charakter.

Czytaj więcej

Buskie spotkania z grami bez prądu.

Buskie spotkania z grami bez prądu.18 października w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju odbył się Dzień Gier Planszowych.

Akcja organizowana jest rokrocznie, aby pokazać młodzieży, że komputer i internet nie są niezbędne do gier.

Współczesne gry planszowe, są bardzo interesujące, i wymagają nie tylko „szczęścia", ale przede wszystkim dobrze przemyślanej strategii i umiejętnego podejmowania decyzji. Wiedzą o tym: Maciej, Marcin, Paweł i Kacper, którzy są stałymi bywalcami biblitecznej akcji.

Gry planszowe rozwijają myślenie strategiczne, koncentrację, uczą współpracy w grupie i rozwijają wyobraźnię.

Opr. EHR

Z myślą o seniorach

Z myślą o seniorachProwadzone są prace remontowe w budynku po byłej pralni chemicznej przy ulicy Różanej 2, gdzie mieścił będzie się Klubu Seniora.

W lokalu od strony zachodniej powstanie sala główna, gimnastyczna, komputerowa, zaplecze, pokój socjalny, toalety i szatnia, a od strony północnej 2 pokoje dla grup środowiskowych.

W ramach prac remontowych wymienione będą drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz okna. Posadzki wyłożone zostaną płytkami. Wykonane będą podwieszane sufity, gładzie gipsowe na ścianach (które zostaną pomalowane) i panele podłogowe. Wymianie ulegnie pokrycie dachu, wykonane będą też obróbki blacharskie i orynnowanie dachu.Na zewnątrz obiektu wyremontowane zostaną schody, powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w Buskim Samorządowym Centrum Kultury dobyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w całym roku szkolnym - Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Waldemar Sikora, który po serdecznym przywitaniu nauczycieli powiedział: - Drodzy nauczyciele uczycie dzieci stawiania pierwszych liter, uczycie młodzież odpowiedzialności i otwartości na drugiego człowieka, wpajacie uczniom nie tylko wiedzę książkową, ale również kształtujecie w młodych poczucie własnej wartości i świadomość tego, że człowiek ma wpływ na swoje życie i może je kształtować – podkreślił. Podziękował za pracę dydaktyczną na rzecz lokalnej oświaty, za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz kreatywność i zaangażowanie w życie szkolnej społeczności.

Czytaj więcej

Busko-Zdrój w Jędrzejowie

zaproszenie jedrzejow busko

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013