Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Pendereckiego w Busku-Zdroju prowadzi rekrutację na zajęcia w klasie akordeonu, klarnetu, puzonu, trąbki, skrzypiec, fortepianu, perkusji, gitary i wiolonczeli.

Rekrutacja do szkoły muzycznej trwa

Jedną z inicjatyw promowania szkoły muzycznej są wizyty jej uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie opowiadają na jakich instrumentach się kształcą, jak wyglądają zajęcia, a także co prywatnie daje im nauka muzyki.

- Nauka w szkole muzycznej nauczyła mnie dobrej organizacji czasu pracy. Ćwiczenia muzyczne rozwijają naszą pamięć i wymagają od nas dużej koncentracji, dzięki czemu łatwiej mi przyswajać nową wiedzę. Dzięki występom przed publicznością wiem jak pokonać stres by dobrze zaprezentować się na scenie – powiedziała podczas jednej z takich wizyt Krysia Jagodzińska przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która w szkole muzycznej gra na perkusji.

24 marca (godz. 16.00, sala 204) szkoła organizuje „Dzień drzwi otwartych", czyli spotkanie dla kandydatów i ich rodziców. Przedstawiona zostanie działalność szkoły oraz przykładowy test predyspozycji muzycznych. Ci, którzy jeszcze się wahają będą mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości.

- Dzieci mogą też przyjść do nas z rodzicami (oczywiście wcześniej umówić się telefonicznie) i zobaczyć jak wyglądają indywidualne zajęcia z nauczycielem. W miesiącu marcu jesteśmy do dyspozycji w godzinach pracy szkoły – zachęca dyrektor Aleksandra Sikora.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych upływa 31 marca br. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwskazań do nauki w szkole muzycznej. Jest to wymóg konieczny.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie testu predyspozycji muzycznych. Składa się z 2 etapów: I - to ocena uzdolnień muzycznych poprzez badanie poczucia rytmu, słuch melodycznego, pamięci muzycznej; II - polega na ocenie warunków manualno-psychofizycznych do nauki gry na danym instrumencie. O przyjęciu do szkoły decyduje łączna liczba punktów.

Nauka w szkole jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, a w sobotę, w miarę potrzeb 8.00-16.00. Nauka trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku i umiejętności dziecka.

O przyjęcie do klasy pierwszej w 6-letnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ma 7 lat, a nie więcej niż 9. O przyjęcie do klasy pierwszej w 4-letnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 16.

Dokładne terminy przeprowadzenia testu wraz z listą kandydatów zostaną zamieszczone 1 kwietnia br. na stronie internetowej www.muzyczna.busko.pl oraz bezpośrednio w szkole.

Opr. EHR