Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Harcerze wyruszyli po betlejemski ogień

11 grudnia, harcerki i harcerze z całej Polski, pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój", w miejscowości Svit, odebrali od słowackich skautów płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem - symbolu pokoju i pojednania

Harcerze wyruszyli po betlejemski ogieńHarcerze wyruszyli po betlejemski ogień

Pod czujnym okiem komendantów buskiego hufca hm Teresy Leszczyńskiej i hm Adama Gadawskiego oraz młodych instruktorów pwd Anny Zarańskiej, pwd Aleksandry Leszczyńskiej i pwd Mateusza Tometczaka, 53 osobowa grupa harcerzy ze 117 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej i 3 Buskiej Wolontariackiej Drużyny Wędrowniczej w dniach od 9 do 11 grudnia wyruszyła na podbój Zakopanego i Słowacji. Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z gminy Busko-Zdrój.

W programie wyjazdu znalazły się m.in. Termy Chochołowskie, zwiedzanie Zakopanego, warsztaty zorganizowane przez Główną Kwaterę ZHP i oczywiście odbiór betlejemskiego światełka w niecodziennym klimacie - w kościele św. Józefa na Słowacji.

- „Wyprawa po ogień betlejemski zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i jest dla mnie już tradycją, którą warto pielęgnować" - mówi jedna z harcerek – „Było wyjątkowo. Wiem, że będę dobrze wspominać ten wyjazd i nigdy nie zapomnę atmosfery panującej na wycieczce".

Tworzenie pokoju to sztuka dobrze pojętego kompromisu, to sztuka wyrozumiałości, cierpliwości i poświęcenia. Dla harcerzy, to szukanie dobra w drugim człowieku. Przekazując płomień z Betlejem chcieli pokazać, że taka postawa jest możliwa, trzeba mieć tylko dobrą wolę, by służyć bliźniemu bez względu na to, kim i jaki on jest.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013