Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Rekrutacja do szkoły muzycznej trwa

Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Pendereckiego w Busku-Zdroju prowadzi rekrutację na zajęcia w klasie akordeonu, klarnetu, puzonu, trąbki, skrzypiec, fortepianu, perkusji, gitary i wiolonczeli.

Rekrutacja do szkoły muzycznej trwa

Jedną z inicjatyw promowania szkoły muzycznej są wizyty jej uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie opowiadają na jakich instrumentach się kształcą, jak wyglądają zajęcia, a także co prywatnie daje im nauka muzyki.

- Nauka w szkole muzycznej nauczyła mnie dobrej organizacji czasu pracy. Ćwiczenia muzyczne rozwijają naszą pamięć i wymagają od nas dużej koncentracji, dzięki czemu łatwiej mi przyswajać nową wiedzę. Dzięki występom przed publicznością wiem jak pokonać stres by dobrze zaprezentować się na scenie – powiedziała podczas jednej z takich wizyt Krysia Jagodzińska przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która w szkole muzycznej gra na perkusji.

24 marca (godz. 16.00, sala 204) szkoła organizuje „Dzień drzwi otwartych", czyli spotkanie dla kandydatów i ich rodziców. Przedstawiona zostanie działalność szkoły oraz przykładowy test predyspozycji muzycznych. Ci, którzy jeszcze się wahają będą mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości.

- Dzieci mogą też przyjść do nas z rodzicami (oczywiście wcześniej umówić się telefonicznie) i zobaczyć jak wyglądają indywidualne zajęcia z nauczycielem. W miesiącu marcu jesteśmy do dyspozycji w godzinach pracy szkoły – zachęca dyrektor Aleksandra Sikora.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych upływa 31 marca br. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwskazań do nauki w szkole muzycznej. Jest to wymóg konieczny.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie testu predyspozycji muzycznych. Składa się z 2 etapów: I - to ocena uzdolnień muzycznych poprzez badanie poczucia rytmu, słuch melodycznego, pamięci muzycznej; II - polega na ocenie warunków manualno-psychofizycznych do nauki gry na danym instrumencie. O przyjęciu do szkoły decyduje łączna liczba punktów.

Nauka w szkole jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, a w sobotę, w miarę potrzeb 8.00-16.00. Nauka trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku i umiejętności dziecka.

O przyjęcie do klasy pierwszej w 6-letnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ma 7 lat, a nie więcej niż 9. O przyjęcie do klasy pierwszej w 4-letnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 16.

Dokładne terminy przeprowadzenia testu wraz z listą kandydatów zostaną zamieszczone 1 kwietnia br. na stronie internetowej www.muzyczna.busko.pl oraz bezpośrednio w szkole.

Opr. EHR

 

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013