Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Z wizytą w Grodnie

W dniach 17-19 marca delegacja ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju złożona z nauczycieli fortepianu: Jacek Ciołczyk i Krystian Krauz oraz dyrektora szkoły  Aleksandry Sikory i Roberta Dąbala dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury gościła na Białorusi.

Z wizytą w Grodnie Z wizytą w Grodnie

Celem wizyty był udział w uroczystościach 15 – lecia zespołu instrumentalnego „Fantazja", który tworzą uczniowie Szkoły Muzycznej nr 1 im. Jurija Sjemieniako w Grodnie Zespół założyła i prowadzi niezmiennie od 15 lat Ludmiła Silwiestrowna Razuwajewa nauczycielka gry na akordeonie.

Szkoły nawiązały kontakt kilka lat temu w czasie pobytu białoruskiego zespołu w Polsce. Artyści dali kilka koncertów w Busku i pobliskich miastach.

Nasza delegacja została powitana bardzo serdecznie przez dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów. Uroczystości rozpoczął koncert, a wśród wykonywanych utworów pojawiły się piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego wykonane w języku polskim. - Byliśmy pod wrażeniem wokalu i profesjonalizmu instrumentalistów – wspomina dyrektor buskiej szkoły muzycznej Aleksandra Sikora. - Z podziwem i nieukrywaną nutką zazdrości obserwowaliśmy uczniów grających na bałałajkach – ludowym instrumencie, kojarzącym się nam z pieśnią rosyjską, nauka gry na nim jest nadal prowadzona w szkołach – dodaje.

Drugi dzień pobytu poświęcony był zwiedzaniu Grodna – miasta w którym żyła i pracowała Eliza Orzeszkowa. Popołudnie przebiegło na dyskusji w sprawie projektu International Music Exchange" – wymiany muzycznej, której inicjatorem jest Gmina Busko-Zdrój. Projekt obejmuje szkoły muzyczne miast partnerskich Buska-Zdroju: Chmielnik na Ukrainie, Szigetszentmiklosz na Węgrzech i Steinheim w Niemczech. Co roku delegacje spotykają się w jednym z miast, aby wspólnie muzykować i wymienić doświadczenia. Grodno ze swoją różnorodnością kulturową wniosłoby do projektu wiele cennych wartości. Propozycja spotkała się dużym zainteresowaniem strony białoruskiej, podobnie jak kolejny przyjazd zespołu „Fantazja" do Buska-Zdroju.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013