Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Więcej zieleni w mieście

Ponad 11 hektarów terenów w Busku-Zdroju pokryje nowa zieleń. W urzędzie miasta jest już plan zagospodarowania obszarów.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Projekt „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój" został podzielony na 2 etapy. Pierwszy obejmie rewitalizację terenów zielonych na obszarze miasta, drugi odnosił się będzie do terenu położonego między ul. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał" wraz z aleją Topolową, obejmie też park „Małpi Gaj".

Skwery, które pokryje zieleń to: rabata wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy (na wysokości kościoła), skwer (po prawej stronie) przy wjeździe od ul. Partyzantów na ul. Łagiewnicką, rabata wzdłuż ulicy Kilińskiego, wschodnie i południowe zieleńce przy kościółku św. Leonarda, skwer Godzwona, zieleniec przy ul. Spacerowej, tzw. Bycza Góra, rabata wzdłuż ul. Waryńskiego (od parku zdrojowego do ulicy Lipowej) oraz wzdłuż ulicy Lipowej (obok kościoła), tereny zielone przy ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Leszka Kurzei i zieleńce przy skrzyżowaniu ul. Starkiewicza z ul. Grotta. W części z wymienionych skwerów zaaranżowane będą kompozycje kwiatowe.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Dużo pracy włożone zostanie w obszar między ul. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał". Tam m.in. wykarczowane zostaną zarośla, wyrównany teren i wykonane zabiegi pielęgnacyjne istniejących drzew.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Projekt zakłada ujednolicenie roślinności w mieście. Kompozycje roślinne będą wizualnie do siebie zbliżone i kojarzyły się będą gościom z Buskiem. Ciekawym pomysłem w ramach projektu, jest ustawienie znaków poziomych i pionowych z herbem miasta. To dodatkowo wzmocni wizerunek kurortu.

Zadanie zostanie logistycznie rozplanowane tak by prowadzone prace nie utrudniały mieszkańcom i kuracjuszom codziennego funkcjonowania.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 85% wydatków kwalifikowanych.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Opr. EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013