Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!

Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!W weekend 25-26 marca odbyły się w Sosnowcu Mistrzostwa Polski w tańcu i cheerleadingu federacji ICU reprezentowanej w Polsce przez Polską Federację Tańca.

Wystartowała w nich formacja taneczna Perfekta 2 Busko-Zdrój z Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Pomimo, że była debiutantem na tak prestiżowych zawodach wygrała w swojej kategorii, a tym samym zdobyła tytuł Mistrza Polski Jazz Dance Formacji Mini. W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników z całej Polski od Koszalina, Gdyni przez Warszawę, aż po Kraków i Oświęcim. Rozegrano kategorie solo, duety, małe grupy i formacje w stylach, Jazz, Hip-Hop, High Kick, Freestyle Pom oraz kategorie Cheerleading i Stunt. Tancerze rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik w kategorii do lat 7 miał 5 lat, a najstarsi w kategorii Platinum ponad 35.

Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Europy w Pradze i Mistrzostw Świata w Orlando w USA. Tancerze Perfekty zwycięstwem zapewnili sobie miejsce w tanecznej reprezentacji Polski na tych zawodach. Formacja składa się z 24 tancerek i zaprezentowała choreografię w stylu jazzowym pod tytułem „Sing Swing". W kategorii wiekowej mini wystartowało 11 formacji.

Aby osiągnąć tak ogromny sukces tancerze długo i wytrwale trenowali pod okiem trenera i choreografa Sylwany Mazur. „Zespół był przygotowywany do tych zawodów już od ubiegłego roku starannie dobraliśmy skład, który sprawdził się perfekcyjnie. Pomimo ogromnego stresu i tremy nasze tancerki wytrzymały presję, i dały z siebie 1000% na parkiecie. Dla mnie zarówno występ, jak i oczywiście wynik jest wielkim powodem do dumy" – mówi trenerka Sylwana Mazur i dodaje, że to sukces całej szkoły z Buska-Zdroju.

Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!

Praca tancerzy i trenerów to jedno ale ogromny wkład w sukces ma także Buskie Samorządowe Centrum Kultury – jest opiekunem zespołu, finansuje wyjazdy, pomaga organizować treningi, zapewnia potrzebny sprzęt. Dla tego formacja bardzo dziękuje dyrekcji i pracownikom za pomoc i wsparcie.

Mimo sukcesu młodzi tancerze z Perfekty 2 nie osiedli na laurach i już rozpoczęli przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski, tym razem w stylu Show-Dance. W czerwcu po raz kolejny będą reprezentować Busko-Zdrój w Białobrzegach i walczyć o najwyższe trofeum.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013