Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Sto lat pani Marianny Chrobot

Mieszkanka Młyn pani Marianna Chrobot obchodziła setne urodziny. Z tej okazji przedstawiciele buskiego ratusza zjawili się u Jubilatki z życzeniami.

Sto lat pani Marianny ChrobotPani Marianna Chrobot urodziła się w sołectwie Młyny 10 kwietnia 1917 roku. Od najmłodszych lat pracowała w gospodarstwie, przez 15 lat prowadziła też kiosk „Ruchu".

Sto lat pani Marianny ChrobotWychowała 3 dzieci, doczekała się 5 wnuków, 5 prawnuczek, 1 prawnuka oraz 1 praprawnuka. Dobrze słyszy i widzi, w tak sędziwym wieku nie choruje, nie zażywa żadnych leków. Opiekuje się nią córka Krystyna ze Śląska. Obie panie rok dzielą na pół i spędzają go w Katowicach - w sezonie zimowym, a w okresie wiosenno-letnim w Młynach.

Podczas kameralnej uroczystości na której zjawili się: Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Busku-Zdroju, burmistrz Waldemar Sikora oraz sołtys Młyn Ryszard Maj, były życzenia upominki, kwiaty oraz tort. Odczytano listy gratulacyjne od Beaty Szydło premiera RP oraz Agaty Wojtyszek wojewody świętokrzyskiego. Goście złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pogody ducha, podkreślając, że sędziwy wiek pani Marianny jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem.

Pani Marianna uwielbia słodycze, codziennie osładza sobie nimi życie. W latach młodości lubiła tańczyć i śpiewać, szczególnie ludowe przyśpiewki zapadły jej w ucho, na spotkaniu recytowała je jak z rękawa.

- Wymodliłam sobie długie życie – powiedziała pytana o receptę na długowieczność.

Zawsze na okazjonalnych spotkaniach ubrana jak prawdziwa dama w korale... Niezwykle ciepła, otwarta i radosna, gościom życzyła szczęśliwych lat w dostatku i zdrowiu.

Na zakończenie uroczystości padała obietnica spotkania za rok na 101 urodzinach Jubilatki!

Sto lat pani Marianny ChrobotSto lat pani Marianny Chrobot

EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013