Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

муніципалітет спа

BIP

Muzycznie z Kiepurą

Muzycznie z KiepurąW niezwykłą podróż w czasie zabrali buską publiczność artyści, podczas widowiska "Uśmiechnij się z Kiepurą", które odbyło się 10 listopada w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Przedstawienie poświęcone było słynnemu tenorowi, najpopularniejszej gwieździe scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, który od lat trzydziestych dwudziestego wieku został również aktorem. Ten ekranowy amant o rozbrajającym uśmiechu i niezwykłym wdzięku zagrał w wielu filmach.

Podczas piątkowego przedstawienia w rolę Jana Kiepury wcielił się tenor Jakub Oczkowski, pochodzący z Buska – Zdroju, solista Teatru Wielkiego, Opery Narodowej, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rolę jego żony Marty Eggerth wspaniale odegrała Anna Lasota (sopran), gwiazda Teatru Muzycznego w Poznaniu, laureatka Złotego Oskara im. Jana Kiepury, dla najlepszej polskiej wokalistki musicalowej.

Інші теми

“Wesele” S. Wyspiańskiego na scenie BSCK

10 listopada w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się spektakl patriotyczny w wykonaniu młodzieżowego zespołu teatralnego Zlepce z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju.

“Wesele” S. Wyspiańskiego na scenie BSCK“Wesele” S. Wyspiańskiego na scenie BSCK

Przedstawienie związane było z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Kanwą widowiska był dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele", jak i teksty poetyckie traktujące o dążeniach niepodległościowych Polaków. Spektakl miał charakter słowno–muzyczny i podkreślał patriotyzm i silną więź narodu z Ojczyzną.

PODZIEL SIĘ CIEPŁEM

Po raz pierwszy w gminie Busko-Zdrój zainicjowana została akcja „Dzielmy się wspólnym ciepłem", w ramach której mieszkańcy zostawiają ciepłe ubrania na wieszakach, z których skorzystać mogą potrzebujący.

Wieszaki ustawione zostaną w miejscach publicznych: Buskim Samorządowym Centrum Kultury (ul. Mickiewicza 22), Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Kościuszki 2a) oraz Klubie Wolna Strefa (oś. Orła Białego 1). W tych miejscach zostawić można ciepłą kurtkę, polar, sweter, szalik, czapkę i inne rzeczy w dobrym stanie z których już nie korzystamy.

Akcja zachęca do dzielenia się dobrem. Rozpocznie się 23 listopada 2017r, i potrwa do 23 marca 2018r., jej inicjatorkami są radne Krystyna Musiał i Beata Służalska.

EHR

PODZIEL SIĘ CIEPŁEM

 

Wystawy malarskie

9 listopada w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie dwóch wystaw. W Galerii "Antresola" zaprezentowano prace nadesłane w ramach XXXII Przeglądu Plastyki "Ponidzie 2017", a w holu głównym BSCK wystawę malarstwa będącą wynikiem działalności twórczej uczestników letniego pleneru malarskiego.

Wystawy malarskieWystawy malarskie

- "To właśnie jest wspaniałe w malarstwie: można przywołać coś co się utraciło i zachować to na zawsze". Tym cytatem z "Lekcji Rysunku" Tracy Mack, otworzył wernisaż Robert Dąbal dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Tamara Maj kurator wystawy podziękowała wszystkim artystom za to, że dzielą się swoją pasją i sztuką płynącą prosto z serca, autentyczną i różnorodną.

Інші теми

Informacja o wynikach otwartego konkursu pn. "Projekt i wykonanie murali promocyjnych z okazji 730 - lecia lokacji miasta Busko-Zdrój"

WYNIKI OTWARTEGO KONKURSU
pn. „Projekt i wykonanie murali promocyjnych z okazji
730 - lecia lokacji miasta Busko-Zdrój"

Laureatem konkursu pn. „Projekt i wykonanie murali promocyjnych z okazji 730 - lecia lokacji miasta Busko-Zdrój" została Pani Aleksandra Kępka.

Wynik otwartego konkursu [ pdf ].

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013