Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

муніципалітет спа

BIP

Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju

20 września na stadionie sportowym w Busku-Zdroju rozegrany został mecz piłki nożnej Polska-Szkocja drużyn młodzieżowych.

Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju

Reprezentacja Polski U-16 od 14 września gościła w Busku, a dwa dni później przybyła drużyna szkocka. Zawodnicy trenowali 2 razy dziennie na buskim stadionie sportowym.

Towarzyski mecz piłki nożnej oficjalnych reprezentacji Polski i Szkocji do lat 16, rozpoczął się w samo południe. Deszczowa pogoda utrudniała zawody. Nie przeszkodziło to jednak polskiej drużynie, która już w 3 minucie meczu strzeliła gola. Zdobył ją Nathan Wahlig. W 56 i 61 minucie bramki strzelił Michał Rakoczy kapitan polskiej reprezentacji, a w 72 Bartosz Bzymek. Andrew Winter dla reprezentacji Szkocji zdobył gola w 34 minucie meczu. Na uznanie zasługuje bramkarz polskiej drużyny, który obronił kilka groźnych podbramkowych akcji.

Інші теми

Buskie Dni Seniora

Po raz pierwszy w historii Buska-Zdroju zorganizowana została Senioriada, czyli święto seniorów. Wydarzenie rozpoczęło się w 15 września i trwało przez 3 dni.

Buskie Dni SenioraBuskie Dni Seniora

Piątek upłynął seniorom pod znakiem sportu i rekreacji. Chętni mogli skorzystać z bogatej oferty, począwszy od zawodów wędkarskich na „Łowiskach", poprzez marsz z kijkami nordic walking i zwiedzaniem wraz z przewodnikiem zdrojowej części miasta oraz ćwiczeniami na terenie skateparku. A wieczorem dla wspólnej integracji urządzono ognisko.

Інші теми

Medale dla długoletnich par

44 pary małżeńskie z gminy Busko-Zdrój 15 września obchodziły Jubileusz Złotych Godów.

Jubilatów powitała Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Busku-Zdroju, po czym głos zabrał gospodarz uroczystości burmistrz Waldemar Sikora, który w imieniu własnym i Justyny Nurek przewodniczącej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, pogratulował parom wspólnych lat - Mimo różnych przeciwności losu, dotrzymali państwo przyrzeczenia danego sobie 50 lat temu. Dziś wracacie pamięcią do minionych wydarzeń, wspólnej wędrówki w radościach i smutkach. Uroczystość Złotych Godów, to podziękowanie dla państwa pracy na rzecz gminy Busko-Zdrój - podkreślił burmistrz.

Medale dla długoletnich par

Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczęto ceremonię wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Wśród 44 odznaczonych par, najdłuższy staż mają państwo: Teresa i Zdzisław Bułaj (60 lat), Zenona i Roman Wosińscy (60 l), Wiesława i Zenon Wojciechowscy (58 l), Henryka i Adam Marzec (57 l), Krystyna i Antoni Musiałowie (57 lat). Wśród złotych par znalazło się małżeństwo cenionego fotografa i regionalisty Piotra Kalety i małżonki Aliny.

Інші теми

Plener literacko-plastyczny

Plener literacko-plastyczny

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI "NESTLE CUP" 2017

W dniach 13-14 września 2017r. na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się finał ogólnopolski „NESTLE CUP" w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wystartowali zwycięzcy eliminacji regionalnych z 16 województw blisko 600 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły podstawowe rywalizowały w czwórboju wszechstronnym (60m,skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową ,600m ,a gimnazja w – ukierunkowanym (sprinterskim, wytrzymałościowym, płotkarskim, skocznościowym i rzutowym).

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI "NESTLE CUP" 2017FINAŁ OGÓLNOPOLSKI "NESTLE CUP" 2017

Bardzo dobrze na tych mistrzostwach spisała się Izabela SALA zawodniczka Klubu Sportowego "Słoneczko" uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku - Zdroju . Iza do Warszawy przyjechała z 10 wynikiem wielobojowym ,a po pierwszej konkurencji rzucie piłeczką pokazała ,że należy do faworytek i wygrała rzutem na odległość 47,50 m .

Druga konkurencja bieg na dystansie 60m nie znacznie za podium i po trzeciej konkurencji skoku w dal na odległość 4,72 daje Izie drugie miejsce przed biegiem na 600m.W niedzielny poranek to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu naszej walecznej zawodniczki.

Інші теми

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013