Gmina Busko-Zdrój aktywnie działa w Stowarzyszeniu POLSKIE TĘŻNIE

W dniach 28-29 kwietnia br. w Ciechocinku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia POLSKIE TĘŻNIE – wydarzenie gromadzące przedstawicieli miast i gmin uzdrowiskowych z całej Polski, dla których rozwój tężni solankowych stanowi ważny element tożsamości oraz kierunek inwestycji w lecznictwie i turystyce zdrowotnej.

Gminę Busko-Zdrój reprezentowali Pan Tomasz Mierzwa –Główny Specjalista ds. inwestycji Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Pani Małgorzata Donoch kierownik działu turystyki BSCK oraz Pan Przemysław Drzazga kierownik działu Technicznego BSCK, którzy aktywnie uczestniczyli w rozmowach oraz prezentowali lokalne doświadczenia związane z budową i funkcjonowaniem Tężni Busko-Zdrój. Spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania dotychczasowych działań stowarzyszenia, ale przede wszystkim inspirującą platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań. Już niebawem ukaże się publikacja naukowa przygotowywana przez członków organizacji, zatytułowana: „Tężnie tężnie – architektoniczny i terapeutyczny fenomen”. To ważny krok w kierunku popularyzacji wiedzy o znaczeniu tężni w kontekście zdrowia publicznego oraz krajobrazu architektonicznego.
Podczas spotkania wysłuchano także serii merytorycznych wykładów tj.: „Współczesne tężnie solankowe – między tradycją a innowacją” , „Budowanie tężni krok po kroku”, „Impregnacja drewna do budowy tężni” oraz „Zastosowanie wód chlorkowo-sodowych w lecznictwie”

Gmina Busko-Zdrój aktywnie działa w Stowarzyszeniu POLSKIE TĘŻNIE

Składamy serdeczne gratulacje pani Małgorzacie Donoch, która podczas zebrania została wybrana nową prezes Stowarzyszenia Tężnie Polskie. To wyróżnienie jest dowodem uznania i zaufania, jakim obdarzono Panią Małgorzatę za jej dotychczasowe zaangażowanie w rozwój infrastruktury tężniowej w Polsce. Świadczy ono również o jej bogatym doświadczeniu oraz umiejętnościach zarządzania zarówno od strony technicznej, jak i kulturalnej — czyniąc z tężni nie tylko obiekt rekreacyjny, ale również miejsce spotkań oraz wymiany wartości społecznych i kulturalnych.