Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Regulamin XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego "Ponidzie 2018"

 

Regulamin XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego "Ponidzie 2018":

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU PORTRET MIASTA

KARTA ZGŁOSZENIA

 

XVI Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju

plakat xvi festiwal zdrowia 2018

Podsumowano wakacyjny projekt „Pociąg do Zdroju”

Podsumowano wakacyjny projekt „Pociąg do Zdroju”Blisko 5 tysięcy osób i 200 rowerów przewieziono połączeniem kolejowym, które pod koniec czerwca uruchomione zostało na trasie Kielce-Busko-Zdrój.

14 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie robocze zakończone briefingiem prasowym, w którym oprócz władz miasta uczestniczyli m.in. Marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek, Jan Maćkowiak, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu, Anna Grzela, a także dyrektor świętokrzyskiego oddziału Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. Robert Zaborski i Grzegorz Łukasik dyrektor PKP PLK S.A. w Kielcach.

Pierwszą edycję połączeń do Buska uznano za duży sukces. Przyjazdem do Buska zainteresowani byli nie tylko turyści, ale przede wszystkim kuracjusze chcący skorzystać z usług uzdrowiska oraz mieszkańcy naszego regionu.

Lesen Sie mehr

Busko piórem opisane

logotypy

Busko piórem opisaneZakończyło się 3-dniowe wydarzenie realizowane w ramach projektu „Busko piórem opisane, Busko sfotografowane". W trakcie licznych spotkań przedstawiciele urzędu miasta wraz z Towarzystwem Miłośników Buska oraz Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A promowali wśród szerokiej publiczności publikacje na temat Buska-Zdroju, ukazujące historię miasta, walory turystyczne i kulturowe, bazę uzdrowiskową a także piękno ponidziańskiej przyrody.

Busko piórem opisaneWszystko zaczęło się w piątek, 7 września od warsztatów w Imosowej Pecynie, prowadzonej przez lokalnego artystę Michała Imosę. Tego samego dnia, w południe, otwarto wystawę pocztówek z wizerunkiem miasta z początków XX w. autorstwa Stanisława Saneckiego. Pocztówki te zostały zamieszczone w publikacji Dariusza Kaliny pt. „Busko-Zdrój.

Dzieje miasta w XIX i XX w." Sam autor poprowadził warsztaty dla młodzieży pn. „Buskie drzewo genealogiczne" podczas których mówił o historii miasta, jego założycielach oraz osobach, które miały wpływa na jego rozwój. Temat rozwinął wieczorem, podczas spotkania autorskiego w sanatorium Marconi.

Lesen Sie mehr

Z miłością i wzajemnym szacunkiem, razem przez 50 lat

Złote Gody w Gminie Busko-Zdrój obchodzono 14 września. 54 pary świętowały jubileusz pożycia małżeńskiego.

Dostojnych jubilatów powitała Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Busku-Zdroju, dziękując za przybycie. Głos zabrał gospodarz uroczystości Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, który w swym wystąpieniu podkreślił, że uroczystość Złotych Godów jest podziękowaniem dla jubilatów za ich pracę na rzecz środowiska naszej gminy. - Minęło 50 lat od chwili gdy połączył was los. Dawno ucichł marsz weselny, a złote obrączki wytarły się w codziennym trudzie – powiedział burmistrz, życząc złotym parom, razem z Justyną Nurek Przewodniczącą Rady Miejskiej w Busku-Zdroju wszystkiego, co najpiękniejsze.

Z miłością i wzajemnym szacunkiem, razem przez 50 lat Z miłością i wzajemnym szacunkiem, razem przez 50 lat Z miłością i wzajemnym szacunkiem, razem przez 50 lat

Lesen Sie mehr

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013