Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

 1 czerwca rozegrano drugi etap XIV Wyścigu Majora Hubala-Sante Tour.

              Tego dnia Busko - Zdrój gościło blisko 120 kolarzy w tym 14 ekip zagranicznych. Na ulicach miasta przeprowadzona została jazda indywidualna na czas. Cykliści rywalizowali na odcinku blisko 6 km., trasa etapu prowadziła spod Sanatorium Oblęgorek, ulicą 1 Maja, Starkiewicza i Wiślicką. Najszybszy na mecie z był Szymon Tracz
z CCC Development, który z wynikiem 6 minut i 8 sekund sięgnął po zwycięstwo etapowe. Drugi rezultat wykręcił Adrian Kurek (Hurom BDC Development), tracąc
1 sekundę do młodszego rywala. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Grzegorz Stępniak z Wibatech Merx Wrocław. Zdobywcy miejsc na podium 2 etapu otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Waldemara Sikory oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Burchana. W imieniu rodziny Imosa nagrodę przekazał Stanisław Walasek. Przedstawiciele władz wręczyli także koszulki liderom klasyfikacji generalnej.

 

 

       Burmistrz Miasta i Gminy Busko - Zdrój oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na Eksplozję Kolorów

WYRZUT KOLORÓW CO GODZINĘ

1 czerwca 2019 od godz.14.00

Tereny zielone Buskiego Samorządowego Centrum Kultury

W programie m.in. Akademia Piłkarska Champions,warsztaty plastyczne, czytanie komiksu, bezpłatne przejażdżki Bonanzą

 

Eksplozja kolorów 2019


XIV Wyścig Mjr. Hubala-Sante Tour 1 czerwca na drogach województwa świętokrzyskiego rozegra się XIV Wyścig Mjr. Hubala - Sante Tour.

    Blisko 120 kolarzy w tym 14 ekip zagranicznych weźmie udział w tegorocznej edycji. Wyścig składać się będzie z 4 etapów. Pierwszy z nich odbędzie się na trasie Poświętne – Opoczno, kolarze będą mieli do pokonania 180km dróg. Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą ulicami Buska - Zdroju, gdzie rozegra  się jazda indywidualna na czas  kolejny etapy, to trasa z Morawicy do Kazimierzy Wielkiej.

   Wyścig zakończy się w Końskich pod Pomnikiem Mjr. Hubala, gdzie odbędzie się ceremonia rozdania nagród.

   Wszystkich turystów i mieszkańców zapraszamy do aktywnego działu w tym wydarzeniu.

 

 

       Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój do udziału w Konferencji, która odbędzie się 5 czerwca 2019 roku o godz. 10:00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju przy ul. Mickiewicza 22 w Sali konferencyjnej.

 

           Konferencja rozpocznie się wystąpieniem przedstawiciela Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który przedstawi jak stan sanitarny Busko-Zdrój wypada na tle województwa świętokrzyskiego. Następnie przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk zaprezentuje szczegółowe informacje na temat czystości powietrza naszego miasta. Kolejne wystąpienia przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy oraz prezesa Komunalnego Związku Ciepłownictwa ,,Ponidzie” będą dotyczyły zrealizowanych działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza. Jako ostatni - prelegent Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawi informację o roli WFOŚiGW jako partnera finansowego działań w zakresie poprawy stanu powietrza oraz o możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę piecy, instalowanie odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, solary) m.in. z programów Czyste Powietrze czy Stop Smog.

 

Konferencja "Czyste Powietrze dla Buska - Zdroju"

 Pielgrzym-Zwierciadło zniewolonego wieku21 maja 2019r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury ogłoszono wyniki Literackiego Konkursu Wiedzy o Gustawie Herlingu-Grudzińskim. Swoją premierę miał również spektakl ,,Pielgrzym-Zwierciadło zniewolonego wieku’’ w wykonaniu Senioralnej Grupy Teatralnej S60+.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013