Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

logo MGOPSTemperatury na zewnątrz są coraz niższe, coraz łatwiej o wychłodzenie organizmu. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju przypomina, że na terenie naszego miasta działa Noclegownia, przeznaczona dla 10 bezdomnych lub chwilowo pozbawionych schronienia mężczyzn z terenu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Placówka działa w ramach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki 2a w Busku-Zdroju. Czynna jest całodobowo, natomiast zgodnie z Regulaminem osoby przyjmowane są w godzinach od 19:00 do 7:00. Noclegownia wyposażona jest m.in. w łazienkę, aneks kuchenny, pralkę, telewizor oraz sprzęt gospodarstwa domowego z którego mogą skorzystać osoby przebywające w Placówce. Osoby bezdomne przebywające w Noclegowni mają zapewniony gorący posiłek, łóżko, ręcznik, pościel, odzież oraz pomoc i wsparcie ze strony pracownika socjalnego. W Buskiej Noclegowni mogą przebywać wyłącznie mężczyźni z terenu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Kobiety i dzieci kierowane są do Schronisk, z którymi tut. Ośrodek ma podpisane umowy.

 

 

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 41- 370- 51-40.

Regulamin porządkowy noclegowni dostępny jest na stronie: https://www.mgops.busko.pl/pomoc-spoleczna/noclegownia.html

Poniżej zamieszczamy plakat z wykazem placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom w kryzysie bezdomności, funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego i zgłoszonych przez Gminy do „Rejestru miejsc, w których gmina udziela tymczasowego schronienia w schroniskach dla osób bezdomnych, schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowniach oraz ogrzewalniach”, który prowadzi Wojewoda Świętokrzyski.

wykaz noclegów dla bezdomnych w województwie świętokrzyskim

 

[ Wykaz noclegów (pdf) ]