Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

teznia33Spotkanie autorskie, otwarcie wystawy fotograficznej oraz koncert bluesowy to propozycje na piątkowy wieczór w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko.

W piątek, 4 marca o godz. 18 zapraszamy na otwarcie nowej wystawy fotograficznej pt. „Obecność” oraz na spotkanie z jej autorką. Aga Sabat pasjonuje się fotografią, malarstwem, rysunkiem, grafiką. Obiektami jej zdjęć są przeważnie przedmioty życia codziennego trochę inaczej pokazane, uwydatnione przez światłocień i mocne kontrasty. Stara się w najzwyklejszych przedmiotach znaleźć coś niezwykłego i uwydatnić tą ich nieoczywistość. Za zestaw fotografii z cyklu „Obecność” otrzymała nagrody: przyznane przez Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego w Kielcach, w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie 41" organizowanym przez BWA Kielce (w którym rokrocznie od 2011 r. prezentowane są jej prace) oraz udział w Międzynarodowej Pokonkursowej Wystawie Fotografii „Definicja przestrzeni” w BWA w Kielcach.

„Z braku czasu na malowanie robię zdjęcia i dlatego zwracam w nich bardziej uwagę na ogólny nastrój, światło, kolor niż na ostrość, ziarno i inne wymogi klasycznej fotografii. Zdjęcia są dla mnie rejestracją moich obserwacji i emocji”  - wspomina artystka o swojej twórzczości.

Wystawa fotografii Agi Sabat pozostanie w Domu Zdrojowym do końca marca.

O godz. 19 w muzyczne klimaty wprowadzi nas duet bluesowy Bławat & Trzmiel - Michał Bławat (gitara i wokal) oraz Maciej Trzmiel (harmonijka ustna i wokal). Ich specjalnością są kameralne klubowe koncerty w akustycznych aranżacjach. Duet z powodzeniem występuje również na dużych scenach m.in podczas Suwałki Blues Festival czy scenie UM na placu Corazziego w Radomiu.

Wstęp wolny!