Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Od piątku, 4 marca w Domu Zdrojowym #TężniaBusko można ogladać nową ekspozycję. „Obecność” to wystawa fotografii poświęconych kobietom, autorstwa Agi Sabat. Za zestaw fotografii z cyklu „Obecność” autorka otrzymała nagrody: przyznane przez Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego w Kielcach, w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie 41" organizowanym przez BWA Kielce (w którym rokrocznie od 2011 r. prezentowane są jej prace) oraz udział w Międzynarodowej Pokonkursowej Wystawie Fotografii „Definicja przestrzeni” w BWA w Kielcach.Obiektami zdjęć Agi Sabat są często także przedmioty życia codziennego trochę inaczej pokazane, uwydatnione przez światłocień i mocne kontrasty. 

Autorka towarzyszyła nam podczas otwarcia wystawy, opowiadając o swojej twórczości. „Z braku czasu na malowanie robię zdjęcia i dlatego zwracam w nich bardziej uwagę na ogólny nastrój, światło, kolor niż na ostrość, ziarno i inne wymogi klasycznej fotografii. Zdjęcia są dla mnie rejestracją moich obserwacji i emocji” - wspominała artystka.

Po otwarciu wystawy w bluesowe klimaty wprowadziła nas dwójka muzyków: Michał Bławat (gitara i wokal) oraz Maciej Trzmiel (harmonijka ustna i wokal). Ich specjalnością są kameralne klubowe koncerty w akustycznych aranżacjach. Duet Bławat&Trzmiel z powodzeniem występuje również na dużych scenach m.in podczas Suwałki Blues Festival czy scenie UM na placu Corazziego w Radomiu.

Wystawa fotografii Agi Sabat pozostanie w Domu Zdrojowym (ul. Waryńskiego 5) do końca marca.

 

 fot. Dariusz Garlej