Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Ponad setka uczniów ze szkół podstawowych gminy Busko-Zdrój uczestniczyła w projekcie "Małe Miasto Busko-Zdrój". Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki we współpracy z Gminą Busko-Zdrój oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Program jest realizowany i został sfinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Warszawie. 

Małe Miasto Busko-Zdrój

Od 9 do 13 września, uczestnicy mieli możliwość czynnego udziału w warsztatach edukacyjnych. Kluczowym działaniem „Małego Miasta” była symulacja dorosłego życia przez uczestników, którzy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Zajęcia odbywały się u Przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Uczniowie wykonywali czynności pod okiem fachowców . Za wykonaną pracę otrzymywali wynagrodzenie buskaty - walutę „Małego Miasta”, zaprojektowaną i wydrukowaną specjalnie dla potrzeb projektu. Mogli ją wydać lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie Małego Miasta funkcjonował Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, do którego obowiązkowo każdy Uczestnik codziennie odprowadzał „podatki”. Mała Rada Miasta, która została wybrana spośród uczestników zadecydowała, że kwotę z „podatków” w wysokości 10 tysięcy złotych przeznaczą na zakup ścianki przytulanki, która będzie trwałą pamiątką po realizacji przedsięwzięcia.

Projekt „Małe Miasto” został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i okazał się wielkim sukcesem, dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem brały udział we wszystkich organizowanych dla nich warsztatach. Dzięki temu poznały wartość zarówno pracy jak i pieniądza.

Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój
Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój
Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój
Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój
Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój
Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój Małe Miasto Busko-Zdrój

BGK 

Fundacja BGK została powołana w 2004 roku, w 80 rocznicę powstania Banku Gospodarstwa Krajowego. Patronem Fundacji jest Jan Kanty Steczkowski (1862-1929), pierwszy Prezes BGK, minister skarbu i premier rządu.

Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego angażuje się w działania mające na celu: wspieranie nauki, edukacji, oświaty i wychowania; wspieranie ochrony i promocji zdrowia; promocję zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy. Fundacja prowadzi działalność charytatywną, działania na rzecz osób niepełnosprawnych, na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego.

Fundacja BGK prowadzi aktualnie następujące programy: Małe Miasto; Były sobie pieniądze…; Na Dobry Początek!; Moja Mała Ojczyzna; Generacja 5.0; Bakcyl.

NPS

Fundacja „Nowa Przestrzeń Sztuki” powstała z inicjatywy Doroty i Tomasza Tworków, których dotychczasowe dokonania w obszarze prezentowania sztuki w przestrzeni publicznej w Kielcach i chęć stworzenia trwałej i dedykowanej tej problematyce struktury podmiotowej zaowocowały ustanowieniem Fundacji.

Celem Fundacji jest współkształtowanie przestrzeni publicznej, zarówno poprzez publiczne prezentacje ciekawych i nowatorskich projektów artystycznych i designerskich, jak i dbałość o istniejące obiekty dziedzictwa przemysłowego i kulturowego.

Fundacja stawia sobie za zadanie propagowanie kultury i sztuki w środowisku lokalnym, tworzenie płaszczyzny konfrontacji i rozwoju działalności kulturalno-artystycznej w różnych jej aspektach oraz udział w projektach propagujących kulturę, sztukę oraz alternatywne formy edukacji w regionie.

Fundatorzy wierzą, że kultura powinna inspirować ludzi do przekraczania granic, a jednocześnie dzięki wpisaniu jej w przestrzeń publiczną ma szanse stać się nieodłącznym elementem życia mieszkańców. Sztuka posiada niezwykłą siłę łączenia i pokonywania barier.

Z dobrodziejstw należy korzystać, dlatego włączenie sztuki w obszar przestrzeni publicznej ma zasadnicze znaczenie dla tworzenia otwartego społeczeństwa i jako takie jest bezcenne dla budowania świadomości artystycznej i smaku.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013