Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Jarosław Zatorski został laureatem XIV edycji plebiscytu Buskowianin Roku.

Zdjęcie przedstawia Buskowianina Roku 2020 Jarosława Zatorskiego trzymającego statuetkę ,,Siewcy", Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Burchana na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury Zdjęcie przedstawia statuetkę "Siewcy"

Uroczysta gala odbyła się 18 czerwca br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora w kilku słowach przywitał przybyłych gości. Wskazał cechy kandydata, które przyczyniły się do przyznania tego zaszczytnego tytułu:

,,...wytrwałość, konsekwencja i determinacja, a także zdolność inspirowania innych ludzi wiarą we własne siły oraz mocą osiągania najbardziej ambitnych celów. Buskie hospicjum to bez wątpienia wielkie dzieło, za które społeczność Buska-Zdroju dziękuje Panu przyznając tytuł „Buskowianina Roku 2020”.”

Odbierając statuetkę „Siewcy” zwycięzca plebiscytu nie krył wzruszenia. Jak sam przyznał to wyróżnienie ma dla niego największą wartość, ponieważ otrzymuje ją od społeczności Buska-Zdroju.

Gala obfitowała w wiele występów artystycznych oraz była okazją do wspomnień i przybliżenia sylwetki laureata.

Laureat tytułu „Buskowian Roku 2020”

Jarosław Zatorski to działacz społeczny, aktywista i pomysłodawca wielu inicjatyw lokalnych, bezpośrednio związanych z miastem i gminą Busko-Zdrój. Dzięki jego zaangażowaniu udało się doprowadzić do końca budowę buskiego hospicjum, odbudowano cmentarz żydowski przy ul. Widuchowskiej w Busku-Zdroju jak również organizowane są coroczne „Spotkania z Kulturą Żydowską”. Dzięki Jego działaniom w Busku powstał posąg Leopolda Kozłowskiego, kompozytora, pianisty, dyrygenta, który wielokrotnie gościł na buskich scenach. Z inicjatywy Pana Zatorskiego powstały również inne monumenty i pamiątkowe tablice, m.in. pomnik ku czci zamordowanych w Miednoje i Ostaszkowie policjantów ze Szczaworyża oraz tablice upamiętniające istnienie Klasztoru Kamedułów czy patriotów z Szańca. We współpracy ze Świętokrzyskim Odziałem Związku Literatów Polskich zorganizował plenery malarsko-literackie w Busku-Zdroju oraz utworzono grupę teatralną „S 60+”, natomiast przy Szkole Podstawowej nr 1 powstał zespół marszowy „Buskie Mażoretki”.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

FOTOGALERIA