Logo Gminy Busko-Zdrój

Stoisko Klubu SenioraWojewoda Świętokrzyski już od 5 lat organizuje imprezę pn. „Senioralia” mająca na celu między innymi integrację i wymianę doświadczeń samorządów oraz beneficjentów placówek, a także promowanie ideii bezpieczeństwa i aktywizacji seniorów dzięki możliwościom stwarzanym przez Program „Senior+”.

W celu zwiększenia atrakcyjności imprezy tym razem Senioralia 2021 odbyły się w parku etnograficznym w Tokarni co dało możliwość uczestnikom bliższego zapoznania się z kulturą ludową naszego województwa. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku w Wojewódzkich Senioraliach brała duża ilość seniorów z buskiego Klubu Seniora.

Na scenie swoje możliwości artystyczne przedstawił zespół muzyczno-wokalny „Senior-An”, a swój dorobek rękodzielniczy wystawiła grupa Seniorów aktywnie uczestnicząca w zajęciach klubowych związanych z rękodzielnictwem.

 

 

Senioralia 2021 odbyły się 8 września w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni w godzinach od 10:00 – 16:00. Podczas imprezy wszyscy seniorzy mogli między innymi:

  • poddać się badaniu ćiśnienia krwi, poziomu cukru i dwutlenku węgla;
  • obliczyć swoje BMI;
  • skonsultować się z dietetykiem;
  • skorzystać z pakietu „Profilaktyka 40plus”
  • zaszczepić się w punkcie szczepień przeciw COVID 19
  • obejrzeć pokaz radiowozów oraz motocykli będących na wyposażeniu garnizonu świętokrzyskiej komendy wojewódzkiej policji;
  • w ramach stoiska edukacyjnego obejrzeć wystawę grzybów;
  • zwiedzić Park Etnograficzny.

Wszyscy przybyli na Senioralia przez cały czas trwania imprezy chętnie brali udział w szeregu warsztatów tematycznych zorganizowanych na terenie Parku. Na zakończenie imprezy uczestnicy mogli wysłuchać profesjonalnego koncertu zespołu ludowego.

Buscy Seniorzy oraz opiekunowie działający w Klubie Seniora w Busku-Zdroju, pragną serdecznie podziękować Panu Wojewodzie Świętokrzyskiemu pracownikom Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ŚUW oraz wszystkim osobom przygotowującym Senioralia 2021 za wzorową organizację i wspaniała zabawę mając nadzieję, że spotkamy się znów za rok.