Klub Sportowy Słoneczko zorganizował VIII edycję Gminnych Biegów Przełajowych.

Gminne biegi przełajowe12 maja 2014 r. w lasku przy sanatorium „Włókniarz" odbyły się kolejne Gminne Biegi Przełajowe. Pogoda dopisała zawodnikom, którzy z pasją i zapałem walczyli o medale w swoich kategoriach. Pierwszy bieg odbył się o godz. 10.00. Startowały w nim dziewczęta z klas I-II szkół podstawowych. Do pokonania miały dystans 300 metrów.

W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich z gminy i powiatu. Każda szkoła mogła zgłosić dowolną liczbę zawodników na każdym dystansie. Niespodzianką tegorocznych biegów był udział w nich osób dorosłych (kategoria „oldboy"). Zwycięzcy zawodnicy otrzymali dyplomy i medale, a szkoły puchary. Wręczał je zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-II wśród dziewcząt wygrała Klaudia Wojciechowska (SP nr 2 w Busku-Zdroju ), a wśród chłopców zwyciężył Kacper Stępień (SP nr 3 w Busku-Zdroju). Oto kolejne kategorie i zwycięzcy: szkoły podstawowe kl. III-IV - zwycięzcy: Anna Szymańska (SP wGnojnie) i Filip Powroźnik (SP nr 2 w Busku-Zdroju); szkoły podstawowe kl. V-VI - zwycięzcy: Julia Jakubik (SP w Raczycach) i Oskar Piwowarczyk (SP nr 3 w Busku-Zdroju); szkoły gimnazjalne kl. I-II – zwycięzcy: Kinga Kowalska (SG w Zbludowicach) i Albert Dryja (SG w Wiślicy).

W kategorii dziewcząt kl. III Gimnazjum – I Ponadgimnazjalnych zwyciężyła Wiktoria Nowak (SG nr 1 w Busku-Zdroju), a wśród chłopców najlepszy okazał się Patryk Król (Gimnazjum w Wiślicy). Wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych klas II-III złoto otrzymała Agata Bąk (ZSP w Busku-Zdroju), a z chłopców najlepszy okazał się Damian Sator uczący się w tej samej szkole.

Bieg dla uczniów niepełnosprawnych wygrali: Mateusz Szlufik (SOSW w Busku-Zdroju) i Joanna Gradzik (SOSW w Broninie). W kategorii „open" wśród kobiet zwyciężyła Ilona Pryrz, a wśród mężczyzn Radosław Sędzielewski.

Drużynowo wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju, drugie Szkoła Podstawowa w Raczycach, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju. Najlepszym gimnazjum okazało się Gimnazjum w Wislicy, srebro zdobyło Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju, a brąz SOSW w Busku-Zdroju. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych złoto zdobył ZSP nr 1 w Busku-Zdroju, srebro ZSTiO w Busku-Zdroju, a brąz ZST-I w Busku-Zdroju. Gratulujemy!

Organizatorzy gminnych biegów przełajowych dziękują: Urzędowi Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Zakładowi Metalowo -Kotlarskiemu SAS, Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A., Bankowi Spółdzielczemu w Busku- Zdroju, Hurtownia SAWA oraz 21WSzUR za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe Gminne biegi przełajowe