baner 2b

Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014

26 maja 2014 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury dzieci z Krainy Przedszkolaka wraz z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 2 w Busku-Zdroju z okazji Dnia Mamy i Taty prezentowały program artystyczny pt.,,KOCHAJCIE NAS".

Dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością i przygotowały się do niego kilka tygodni.

Na tę okazję każda grupa przedszkolna przygotowała swój program artystyczny. Dzieci zaprezentowały się w kolorowych strojach dostosowanych odpowiednio do tematyki występu. Przedszkolaki wczuły się w role małych artystów, nie obca była im scena na której odważnie prezentowały swoje umiejętności. Przybyli rodzice nagradzali występy dzieci gromkimi brawami, a u niejednego Rodzica zakręciła się łezka w oku, gdy ich pociechy wyrażały swoja miłość w tańcu, piosence i wierszu.

Na uroczystości pojawił się burmistrz miasta i gminy Busko - Zdrój Waldemar Sikora, który pogratulował wszystkim dzieciom pięknego występu oraz złożył Rodzicom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014

Na zakończenie Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku - Zdroju p. Marianna Konieczna zaprosiła rodziców, dzieci i wszystkich zebranych na słodki poczęstunek.

1 czerwca to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z wyjątkową niecierpliwością. W Krainie Przedszkolaka to wyjątkowe święto było obchodzone przez dwa dni. Najpierw 30 maja przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych, grach, zabawach ruchowych i tanecznych przy muzyce w sali przedszkolnej. Od samego rana panowała radosna atmosfera, a dzieci wśród kolorowej scenografii od pierwszych chwil mogły poczuć, że ten dzień będzie inny niż wszystkie. Każdy przedszkolak miał okazję choć na chwilkę zmienić się w króla i królową, i w barwnych strojach zasiąść na tronie. Dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały pracę plastyczną – ogromny plakat pt. „Kiedy dzieci są szczęśliwe?". Został on umieszczony w kąciku z pracami przedszkolaków, gdzie rodzice, którzy tego dnia mieli okazję obserwować zabawy dzieci, mogli nie tylko zobaczyć, ale także dorysować coś od siebie. Z okazji Dnia Dziecka dzieci otrzymały paczki pełne smakołyków, które sprawiły im mnóstwo przyjemności.

Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014

Kontynuacją Dnia Dziecka w Krainie Przedszkolaka był rodzinny festyn, który odbył się 4 czerwca. W tym szczególnym dniu na dzieci czekało wiele zabaw, atrakcji i niespodzianek. Po pysznym śniadaniu przedszkolaki najpierw przedstawiły w barwnych strojach program artystyczny dla zaproszonych w tym dniu rodziców oraz dzieci z oddziału „0" z tutejszej szkoły, a następnie wzięły udział w zabawach i konkurencjach sportowych zorganizowanych na świeżym powietrzu. Zachęcone do aktywnego uczestnictwa w grach mogły wraz z rodzicami w miły i radosny sposób spędzić ten wyjątkowy dzień.

Kraina Przedszkolaka imprezy maj czerwiec 2014Wszystkie dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w budzących wiele emocji konkurencjach sportowo - zręcznościowych, takich jak: tor przeszkód, tunel, bitwa na piłeczki, maty edukacyjne czy w zabawach z chustami edukacyjnymi. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz ogromnych i kolorowych baniek mydlanych. Różnorodność atrakcji sprawiła, że wszystkim dopisywał apetyt i każdy z przyjemnością skorzystał z pysznego poczęstunku, który zagościł w świątecznym menu. Na zabawie czas szybko mijał. Każdy przedszkolak zadowolony z udanej imprezy, z czasu spędzonego w towarzystwie rodziców i dzieci z oddziału „0" w pełni korzystał z zabawy do samego obiadku. Tego dnia każde dziecko wróciło do domu zmęczone, ale z pewnością uśmiechnięte i bardzo zadowolone.

„Kraina Przedszkolaka" w Dobrowodzie, nazywana jest także przedszkolem unijnym, dlatego że dofinansowana została kwotą ponad 410 tys. zł ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Społecznego, przy wkładzie własnym Gminy Busko – Zdrój wynoszącym ponad 72 tys. zł. Przez cały okres realizacji projektu, tj. do czerwca 2015 r. do „Krainy Przedszkolaka" będzie uczęszczać łącznie 28 dzieci ze środowiska wiejskiego, które mają szansę pełniejszego rozwoju psychofizycznego i intelektualnego, co pozwoli im na lepszy start w kolejnych etapach edukacji.

AK