Ośrodek kultury dla SzańcaTrwają prace związane z budową Wiejskiego Ośrodka Kultury w Szańcu. Zły stan techniczny starej budowli spowodował, że zdecydowano się na jego rozbiórkę i budowę całkiem nowego obiektu.

Na chwilę obecną wykonano budynek w stanie surowym zamkniętym. Zakończono budowę przyłączy: wodo-kanalizacyjnego, gazowego, elektrycznego, linii napowietrznej oraz zbiornika na ścieki. Zostały także wstawione okna oraz drzwi. Zakończyły się również prace związane z pokryciem dachu budynku. Został on wykonany z blachy stalowej powlekanej o profilu dachówkowym.

Aktualnie realizowane są prace wykończeniowe wewnątrz obiektu tj. tynki i posadzki oraz na zewnątrz: ocieplenie wraz z elewacją. Trwa również budowa ogrodzenia, a także altany ogrodowej.

Jednakże to nie koniec. Przed wykonawcą zadania jeszcze wiele do zrobienia. W ramach projektu powstaną również m.in.: ciągi pieszo-jezdne, zjazd publiczny z drogi gminnej, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, trawniki dywanowe, drewniane ławki, grill betonowy, stojak na rowery. Budynek zostanie ponadto wyposażony w sprzęt biurowy, AGD, sprzęt sportowy, audio-video oraz gry świetlicowe. Planowany termin zakończenia robót to wrzesień 2014.

Nowy ośrodek kultury wraz z jego funkcjonalnym otoczeniem zapowiada się zatem bardzo interesująco.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z programu Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 - „Odnowa i rozwój wsi".

AR