Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

logo rministerstwo

baner solary2

Mieszkańcy miasta mieli okazję zwiedzić pawilony wystawiennicze, prezentujące rozwój regionu z wykorzystaniem Funduszy Szwajcarskich. Było mnóstwo atrakcji i interaktywnych instalacji ukazujących zasady działania Programu. Busko – Zdrój jest drugim miastem, które odwiedziła wystawa organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pawilony interaktywne w ramach wystawy można było zwiedzać 16 sierpnia br. w godzinach od 11.00 do 19.00 przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Każdy z pawilonów stworzony był z wykorzystaniem interaktywnych rozwiązań, w związku z czym nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających. W pawilonie „Tunel" goście mogli udać się na spacer po interaktywnej podłodze, podczas którego ich własne kroki sterowały prezentacją na ekranie dotyczącą rozwoju turystyki w regionie dzięki środkom SPPW. W pawilonie „Ptaki" można było patrząc przez lunetę wcielić się w obserwatora kluczowych gatunków tych zwierząt. W innym miejscu można było zobaczyć realistyczne bernardyny z charakterystycznymi szwajcarskimi beczułkami na szyjach, pełniącymi rolę symbolicznych skarbonek. Wrzucenie do nich specjalnego krążka w kształcie monety, powodowało ukazanie się informacji dotyczących wspierania rozwoju przedsiębiorczości i kreowania produktów lokalnych dzięki Funduszom Szwajcarskim. Dwa ostatnie pawilony również cieszyły się dużą popularnością odwiedzających, gdyż w każdym z nich na zainteresowanych czekała specjalna, realistyczna makieta zawierająca miniatury budynków. Lubiący gry sprawnościowe mieszkańcy chętnie rywalizowali ze sobą usuwając z nich szkodliwe pokrycie dachowe jako operatorzy dźwigów w zabawie „Azbest precz" lub montowali panele solarne na miniaturowych domach w ramach sąsiedniej instalacji „Solary na dachu". Nie zabrakło także nagród dla najlepszych graczy i dzieci, które wręczali ubrani w szwajcarskie stroje ludowe animatorzy.

Wystawa została zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w ramach cyklu promującego „Szwajcarsko-Polski Program Współpracy".

Mieszkańcy mogli dowiedzieć się dzięki niej więcej na temat samego programu i jego możliwości, konkretnych projektów wdrażanych przez SPPW w regionie oraz wysokości środków finansowych przekazanych na poszczególne cele.

Po Busku - Zdroju , interaktywna wystawa odwiedzi również Puławy (23 sierpnia), Lubartów (30 sierpnia), Sanok (6 września), Krosno (13 września), Nowy Sącz (20 września) i Tarnów (27 września).

Więcej informacji o SPPW znajduje się na stronie www.programszwajcarski.gov.pl.
Kontakt dla mediów:
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
Wydział Prasowy
Tel.: 22 273 71 13
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do zdjęć