Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

I Buski Maraton PływackiDuch sportowej rywalizacji przyświecał zawodnikom I Buskiego Maratonu Pływackiego, który miała miejsce 25 października 2015 r. na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju.

W maratonie wzięło udział 29 zawodników, rywalizacja toczyła się na 6 torach, w 4 kategoriach wiekowych: kategoria młodsza bez podziału na płeć (wiek 13 lat), kategoria open kobiety (14-35 lat), kategoria open mężczyźni (14-35 lat), kategoria masters bez podziału na płeć (powyżej 35 lat).

W najmłodszej kategorii wystartowało aż 12 zawodników, była to najliczniejsza grupa wiekowa. Na pierwszym miejscu uplasował się Oliwier Stecki (przepłynął 12,350 km), na drugim Aleksandra Adamczyk (12,250 km), na trzecim Maciej Służalski (11,250 km).

Najwięcej emocji wzbudziła „kategoria open mężczyzn", ponieważ 3 zawodników przepłynęło ten sam dystans 16 km. Jury postanowiło pierwsze miejsce przyznać Karolowi Kowalskiemu, drugie Norbertowi Jaworskiemu, a trzecie Patrykowi Kowalskiemu.

I Buski Maraton PływackiI Buski Maraton PływackiI Buski Maraton Pływacki

Sara Prasek (9,200 km), Kasia Kucharska (8,750 km) i Weronika Lipiec (3,050 km), kolejno stanęły na podium w „kategorii open kobiet".

W doskonałej formie popłynęli w maratonie zawodnicy kategorii masters. Na najwyższym miejscu na podium stanął Sławomir Wyrzycki (12,350 km), drugie miejsce zajęła Małgorzata Derda-Nowakowska (11,800 km), jedyna kobieta w tej kategorii, a trzecie Paweł Kosiński (9,050 km).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Widownia dopisała i wspaniale dopingowała zawodników.