Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Rekordowa ilość zawodniczek i zawodników brała udział w 5 rundzie Świętokrzyskiej Małej Ligii Pływackiej, która odbyła się 7 listopada 2015 r. na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku – Zdroju.

W zawodach wystartowało 251 z 11 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. MUKS „UNIA” w Busku-Zdroju reprezentowała drużyna 20 zawodniczek i zawodników w składzie:

5 runda Świętokrzyskiej Małej Ligii Pływackiej5 runda Świętokrzyskiej Małej Ligii Pływackiej

Elias Klaudia, Chwalik Julia, Pham Trong Oliwia, Kornaś Patrycja, Kokoszczyk Patrycja, Kośmider Wiktoria, Papier Mieszko, Gluzicki Bartosz, Wiek Miłosz, Guzik Piotr, Bębenek Tomasz, Tomczyk Hubert, Stępień Kacper i Jan Lis pod czujnym okiem trenerki Jolanty Gluzickiej, oraz grupa w składzie: Iwan Pola, Kowalska Zuzanna, Kuc Weronika, Kuc Michalina, Gawlik Franciszek oraz Osak Kinga, którą kierował trener Rajmund Paw. Ci zwodnicy stawiali swoje pierwsze kroki w zawodach pływackich i należy przyznać że, zrobili to bez cienia tremy ustanawiając swoje pierwsze oficjalne rekordy życiowe.

A oto najlepsze wyniki naszych zawodników:

  1. Kacper Stępień: 1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym;
  2. Jan Lis: 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 4 miejsce na 200 m stylem dowolnym.

5 runda Świętokrzyskiej Małej Ligii PływackiejW listopadzie pływacy reprezentujący nasze miasto mają bardzo napięty grafik startów. Już 14.11 na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości dzieci 11-12 lat, natomiast w dniach 14 – 15.11 na tej samej pływalni zawodnicy UNII wezmą udział w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego.

W dniu 21.11 na pływalni w Starachowicach odbędzie się zakończenie sezonu Małej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej, również z udziałem drużyny reprezentującej Busko – Zdrój.

Dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników należą się gromkie brawa za wysiłek i poświęcony czas w doskonaleniu swoich umiejętności pływackich, słowa uznania należą się również kadrze trenerskiej MUKS UNIA za to że, praca z dziećmi przynosi wymierne efekty widoczne podczas cyklicznie rozgrywanych zawodów pływackich.

Zarząd Klubu i zawodnicy dziękują sponsorowi, Uzdrowisku Busko – Zdrój S.A. za pomoc w wyposażenia go w nowe stroje sportowe.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do pana Roberta Dąbala oraz Tomasza Śledzia - dyrektorów Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku – Zdroju – za umożliwienie profesjonalnego nagłośnienia zawodów.

Klub MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez Gminę Busko-Zdrój.

Wszystkich chętnych pragnących wzmocnić swoje umiejętności pływackie Klub MUKS „UNIA” serdecznie zaprasza na obiekt buskiej pływalni przy BOSiR ul. Grotta 3a,od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do godz. 17.30.