101 lat skończyła 8 listopada 2015 roku pani Józefa Szewczyk z Buska-Zdroju.

Jubilatka z Buska-ZdrojuTak dostojny jubileusz nie mógł zostać niezauważony przez burmistrza gminy Waldemara Sikorę i Janinę Nizioł kierownika Urzędu Stanu Cywilnego miejskiego ratusza, którzy serdecznie pogratulowali jubilatce pięknego wieku, wręczając bukiet kwiatów i prezent. Pani Józefa nie kryła radości z odwiedzin gości, których serdecznie i z uśmiechem na twarzy powitała.

Jubilatka przez całe życie pracowała w gospodarstwie. Pochodzi z sołectwa Gadawa. Do Buska sprowadziła się po śmierci męża. Urodziła trójkę dzieci. Cieszy się z wnuków, prawnuków i praprawnuczki.

Opiekę sprawuje nad nią córka Sabina, która dba, aby mamie niczego nie brakowało. Jubilatce dopisuje zdrowie, dobra pamięć i dowcip oraz dystans, szczególnie do siebie. Jest osobą niezwykle pogodną, spokojną i życzliwą. Docenia miłość i opiekę rodziny.

Pani Józefa lubi oglądać seriale telewizyjne, zwłaszcza te o tematyce medycznej. Nie jada mięsa i wędlin, za to lubi ryby. Ogródek i sad uprawiała do dziewięćdziesiątego roku życia. Ruch i zdrowa dieta to, patrząc na jubilatkę, recepta na długie lata życia w dobrym zdrowiu.

Jubilatka z Buska-Zdroju Jubilatka z Buska-Zdroju Jubilatka z Buska-Zdroju Jubilatka z Buska-Zdroju

Tekst i foto EHR