W listopadzie br. zawodnicy MUKS UNIA Busko – Zdrój mieli bardzo napięty grafik startów. Po udanych zawodach młodszej grupy pływaków, które odbyły się w 7 listopada Busku – Zdroju, 14 listopada buscy pływacy wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, który odbył się na olimpijskiej pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spośród 81 zawodników z 7 klubów województwa świętokrzyskiego UNIĘ BUSKO – ZDRÓJ reprezentowali: Wiktoria Szumilas, Maria Rusak, Aleksandra Adamczyk, Hubert Tomczyk, Oliwier Stecki, Maciej Służalski i Adam Łukomski. Naszą najlepszą zawodniczką Sprawdzianu okazała się Ola Adamczyk zajmując 4 pozycję na dystansie 800m. stylem dowolnym z czasem 11:49.37.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJLISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Tego samego dnia rozpoczęły się również dwudniowe Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego. Pływalnia Rawszczyzna gościła 138 zawodników z 13 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim: KS KSZO Ostrowiec Św.,LKS Delfin Połaniec, MKS Wodnik Radom, MUKP Korona-Swim Kielce, MUKP ORKA, MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, SP Motyl Stalowa Wola, SSiR Centrum Staszów, UKS Olimpijczyk 23 Lublin, UKS WODNIK Końskie. Drużyna w składzie: Aleksandra Adamczyk, Wiktoria Szumilas, Maria Rusak, Karolina Długołęcka, Adam Łukomski, Maciej Służalski, Norbert Jaworski, Karol Kowalski, Patryk Kowalski, Maksymilian Wójcik oraz Oliwier Stecki prowadzona przez trenera Adriana Szumilasa, w klasyfikacji generalnej zdobyła 5 miejsce zdobywając 10 medali.

 Swoją świetną formę potwierdził Norbert Jaworski 3 razy zdobywając złoty medal, pobijając przy tym Rekordy Okręgu Świętokrzyskiego na dystansach: 50 m. stylem klasycznym z czasem 30.24, 200 m. stylem klasycznym z czasem 2:18.80 oraz 100 m. stylem klasycznym z czasem 1:05.22. Na dokładkę zdobył jeszcze srebro na dystansie 400 m. stylem zmiennym z czasem 4:37.20, brąz na dystansie 200 m. stylem zmiennym z czasem 2:10.11, 4 miejsce na dystansie 100 m. stylem zmiennym z czasem 1:00.29 oraz 5 miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym z czasem 25.08.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Po paru miesiącach nieobecności na zawodach pływackich, Karolina Długołęcka pokonała rywalki zdobywając: złoty medal na dystansie 200 m. stylem grzbietowym z czasem 2:27.78, złoty medal na dystansie 50 m. stylem grzbietowym z czasem 31.34, srebrny na dystansie 100 m. stylem grzbietowym z czasem 1:07.34 oraz brązowy na dystansie 100 m. stylem zmiennym z czasem 1:10.74.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Bracia Kowalscy jak zwykle pokazali wysoki pływacki poziom. Karol zdobył dwa 4 miejsca: na dystansie 200 m. stylem klasycznym z czasem 2:33.98 oraz na dystansie 100 m. stylem klasycznym z czasem 1:11.26. Patryk zdobył 4 miejsce na dystansie 200 m. stylem dowolnym z czasem 1:57.96 oraz 6 miejsce na dystansie 200 m. stylem zmiennym z czasem 2:20.06

Oprócz tego 12 – letnie zawodniczki klubu zdobyły: Aleksandra Adamczyk: 4 miejsce na dystansie 200 m. stylem motylkowym z czasem 3:38.71 oraz 6 miejsce na dystansie 400 m. stylem zmiennym z czasem 7:05.93, Maria Rusak – 6 miejsce na dystansie 200 m. stylem grzbietowym z czasem 3:20.55

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJLISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Sztafeta chłopców (Kowalski K., Jaworski, Kowalski P., Wójcik) zdobyła srebrny medal za dystans 4 x 100 m. stylem zmiennym, oraz 4 miejsce za dystans 4 x 100 m. stylem dowolnym.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJPrzed drużyną prowadzoną przez trenera Adriana Szumilasa są jeszcze jedne zawody w ramach Dużej Świętokrzyskiej. Odbędą się one 13 grudnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nasi młodzi pływacy przyzwyczaili już nas do wiadomości o zwycięstwach w czasie zawodów pływackich. Tym razem również nie zawiedli. W dniu 21.11.2015 r. na pływalni miejskiej w Starachowicach odbyło się kolejne wydarzenie sportowe, organizowane w ramach 6 rundy 14 edycji Świętokrzyskiej Małej Ligii Pływackiej. Ostatnie już w tym roku i zarazem podsumowujące wyniki osiągnięte w 2015 roku.

W zawodach brało udział 229 zawodniczek i zawodników z 10 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. MUKS „UNIA" w Busku-Zdroju reprezentowała drużyna 13 zawodniczek i zawodników w składzie:

Elias Klaudia, Chwalik Julia, Pham Trong Oliwia, Kornaś Patrycja, Kokoszczyk Patrycja, Kośmider Wiktoria, Papier Mieszko, Wiek Miłosz, Guzik Piotr, Bębenek Tomasz, Tomczyk Hubert, Stępień Kacper i Jan Lis pod kierownictwem trenerki Jolanty Gluzickiej.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Pływacy buskiej UNII, na zawodach dali z siebie wszystko, co widać po wynikach oraz po poprawionych rekordach życiowych. Co prawda część z nich w kolejnym sezonie będzie reprezentować barwy UNII w ramach „dużej" Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej ale najmłodsi, którzy dołączyli do nas w 2015 roku wprost rwą się do zdrowej sportowej rywalizacji. Rokuje to podtrzymanie tradycji klubu który zawsze liczył się na świętokrzyskich pływalniach.

Za przykład podam Mieszka Papiera, który po kilku miesiącach treningów wystartował już w składzie sztafety na dystansie 100 m w stylu dowolnym i do końca dzielnie walczył ze starszymi przeciwnikami – mówi trener Jolanta Gluzicka.

A oto najlepsze wyniki naszych zawodników:
1. Jan Lis: 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 3 miejsce na 200 m stylem zmiennym;
2. Hubert Tomczyk: 4 miejsce na 200m stylem zmiennym i 5 miejsce na 50m stylem motylkowym;
3. Kacper Stępień: 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 4 miejsce na 100m stylem zmiennym.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

W podsumowaniu całego roku pływackiego nasi czołowi młodzi pływacy uplasowali się następujących miejscach:

  • w kategorii do 10 lat Kacper Stępień 3 miejsce;
  • w kategorii do 11 lat: Jan Lis zajął 9 miejsce, Hubert Tomczyk 13 miejsce.

Na zdjęciu poniżej Kacper Stępień za osiągnięcia sportowe w 2015 roku został uhonorowany pamiątkową statuetką pływaka.

LISTOPAD PEŁEN WYZWAŃ DLA MUKS UNIA BUSKO – ZDRÓJ

Dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników należą się gromkie brawa za wysiłek i poświęcony codzienny czas w doskonaleniu swoich umiejętności pływackich. Słowa uznania należą się również kadrze trenerskiej MUKS UNIA za to że, praca z dziećmi przynosi wymierne efekty widoczne podczas cyklicznie rozgrywanych zawodów pływackich.

Zarząd Klubu i zawodnicy dziękują sponsorowi, Uzdrowisku Busko – Zdrój S.A. za pomoc w wyposażenia go w nowe stroje sportowe.

Klub MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez Gminę Busko-Zdrój.

Wszystkich chętnych pragnących wzmocnić swoje umiejętności pływackie Klub MUKS „UNIA" serdecznie zaprasza na obiekt buskiej pływalni przy BOSiR ul. Grotta 3a,od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do godz. 17.30.