Otwarcie nowej świetlicy w Busku-Zdroju18 stycznia 2016 roku oficjalnie otwarta została w Busku-Zdroju nowa świetlica, której oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i mieszkańców gminy.

Ksiądz Andrzej Drapała, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie", które prowadzi buski klub „Wolna strefa", podczas otwarcia świetlicy powiedział: - Dziś spełnia się jedno z naszych marzeń, bowiem od dawna chcieliśmy działać w Busku-Zdroju, tworząc młodym ludziom miejsce wolne od używek, wulgaryzmów i przemocy, tzw. wolną strefę, w której dzieci mogłyby dorastać.

Waldemar Sikora, gorący zwolennik przedsięwzięcia podczas otwarcia podkreślił, że buski klub stanie się miejscem łączącym ludzi. Zapewnił, że świetlica funkcjonować będzie na wysokim poziomie, tak jak w Szańcu i Szczaworyżu, gdzie Klub Młodzieżowy „Wolna Strefa" działa z dużym powodzeniem.

Otwarcie nowej świetlicy w Busku-ZdrojuOtwarcie nowej świetlicy w Busku-ZdrojuOtwarcie nowej świetlicy w Busku-Zdroju

Otwarcie nowej świetlicy w Busku-Zdroju

W czasie ferii klub funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00, a w sobotę 10.00-14.00. Dla dzieci i młodzieży przygotowano atrakcyjną ofertę. Po okresie zimowego wypoczynku, zmienią się godziny funkcjonowania klubu. W dni powszednie działał będzie od godz. 13.00-19.00.