Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Remont świetlicy wiejskiej w WiduchowieStandardy świetlic wiejskich w gminie Busko-Zdrój są stale podnoszone. W wielu sołectwach przeprowadzono już gruntowne remonty świetlic, inne doposażono. Powstały też nowe świetlice, a budowa następnych jest już w planach.

Na remont swej świetlicy czekali mieszkańcy Widuchowy, dla których bez wątpienia jest ona kulturalnym ośrodkiem. Prace remontowe są już prowadzone. Wymienione zostaną stare podłogi wraz z warstwami podkładowymi na nowe posadzki, podobnie jak stolarka drzwiowa wewnętrzna i drzwi wejściowe. Przewidziano rozbiórkę pieców kaflowych, obicia ścian z boazerii, skucie i uzupełnienie tynków wewnętrznych oraz częściową rozbiórkę ścian wewnętrznych. Powstaną ścianki działowe, a na ścianach wykonane zostaną okładziny z płytek i wewnętrznych gładzi gipsowych. Ściany zostaną pomalowane, a lamperia polakierowana. Prace remontowe prowadzi Spółdzielnia Rzemieślnicza w Busku-Zdroju.

Remont świetlicy realizowany jest w ramach środków z budżetu obywatelskiego i dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa, sołtysa, Rady Sołeckiej i radnego wsi.