Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

W celu usprawnienia realizacji prorodzinnego programu rządowego „Rodzina 500+" w wielu miejscach na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój od 21 marca będzie można pobrać niezbędne wnioski, są to: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Świetlica Wielopokoleniowa (os. Świerczewskiego 17), Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju (Biuro Obsługi Interesanta), szkoły na terenach wiejskich, Przychodnia Rejonowa nr 1 w Busku-Zdroju na ul. Sądowej 9 oraz Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu.

Wnioski dostępne będą również na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zgodnie z przyjętą ustawą świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka do dnia ukończenia przez nie 18 roku życia. Przepisy dokładnie regulują na jakich warunkach środki finansowe będą przyznawane. Szacuje się, że w gminie Busko-Zdrój świadczenie będzie przysługiwało ok. 3 tys. dzieci.

Od 1 kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach programu „Rodzina 500+".

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach uruchomił specjalną infolinię dla adresatów świadczenia czynną w godz. 7.30-15.30 (oprócz dni wolnych i świąt) pod numerami telefonów 41 342 16 35 oraz 41 342 12 05. Możliwe jest też zadawanie pytań drogą mailową na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.