Złote Gody 2021

31 par z gminy Busko-Zdrój świętowało w piątek, 27 sierpnia 2021 r. jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości, zorganizowanej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury przez tutejszy Urząd Stanu Cywilnego, małżonkowie zostali uhonorowani Medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Obchody tradycyjnie rozpoczął Marsz Mendelsona, po którym Kierownik USC Janina Nizioł przywitała wszystkie pary. Następnie zgromadzonym jubilatom życzenia złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan. Nie zabrakło również tortu i symbolicznego toastu.

Złote Gody 2021

,, To dla mnie wielki zaszczyt móc uczestniczyć w Waszym święcie Złotych Godów. Jesteście Państwo dowodem na to, że instytucja małżeństwa jest czymś wartościowym. Pokazaliście swoim dzieciom jak być dla siebie wsparciem I siłą, nauczyliście je zasad moralnego postępowania” – mówił Burmistrz- ,,Życzę byście dalej wspólnie dzieląc los, szli przez życie z uśmiechem, w otoczeniu ludzi, których kochacie.’’

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Walentyna i Stefan Bech, Zofia i Jan Borto, Janina i Stanisław Borto, Jadwiga i Jan Brodzińscy, Monika i Tadeusz Czaja, Wiesława i Czesław Czechowski, Krystyna Dyszewska - Czerwiec i Stanisław Czerwiec, Jolanta i Ryszard Dytkowski, Jadwiga i Leszek Dzierwa, Krystyna i Jan Grzegorczyk, Halina i Jerzy Janik, Anna i Henryk Janus, Franciszka i Stanisław Janus, Franciszka i Ryszard Jędryjaszek, Czesława i Stanisław Kania, Danuta Szymańska – Kosela i Włodzimierz Kosela, Eulalia i Stefan Kuza, Janina i Janusz Misiaszek, Teresa i Adam Mrożek, Helena i Marian Musiał, Józefa i Włodzimierz Nurek, Genowefa i Mieczysław Opozda, Bożena i Konrad Półtorak, Maria i Kazimierz Prokop, Fredzisława i Włodzimierz Sadło, Krystyna i Tadeusz Szumilas, Genowefa i Marian Wcisło, Maria i Jan Wdowiak, Zofia i Krzysztof Wenda, Wiesława i Wiesław Wiewióra, Barbara i Tadeusz Zamożniewicz.

Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia oraz miłości na kolejna lata.