Gmina Busko-Zdrój Liderem Regionu 2020 w kategorii: Samorząd

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora odebrał statuetkę Lidera Regionu 2020 w kategorii Samorząd. To jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w regionie świętokrzyskim.

Uroczysta gala odbyła się w piątek, 29 października w Hotelu Binkowski w Kielcach.

Gmina Busko-Zdrój Liderem Regionu 2020 w kategorii: Samorząd Gmina Busko-Zdrój Liderem Regionu 2020 w kategorii: Samorząd

Nagroda Lider Regionu jest wręczana za osiągnięcia roku poprzedniego, który dla samorządowców był rok iem wyjątkowym, pełnym wyzwań związanych z ograniczeniami wywołanymi pandemią oraz niepewnych perspektyw na przyszłość, ale także okresem dynamicznego rozwoju i atrakcyjnych inwestycji.

Gmina Busko-Zdrój Liderem Regionu 2020 w kategorii: Samorząd Gmina Busko-Zdrój Liderem Regionu 2020 w kategorii: Samorząd

Kapituła nagrody doceniła fakt, że poprzez realizowane inwestycje Busko-Zdrój znacząco się rozwinęło przyciągając coraz więcej turystów i kuracjuszy. Spośród nich należy wymienić kompleks #TężniaBusko – jedną z najnowocześniejszych i największych tężni solankowych w Polsce, rewitalizację parku zdrojowego, inwestycje ekologiczne, pozwalające na zmniejszenie niskiej emisji i ochronę środowiska oraz rozwój bazy oświatowej i sportowej.