Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Konferencja Rady Młodzieżowej

7 czerwca 2023 odbyła się konferencja pod hasłem "Poznaj Siebie" zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Dzięki środkom z projektu #swietokrzyskieplus udało się zaprosić prelegentów, którzy opowiedzieli o profilaktyce i zdrowym trybie życia. Uczestnicy wysłuchali wykładów i prelekcji trenera personalnego, pielęgniarki oraz policjanta. Odbyło się również szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs wiedzy o zdrowiu. W konferencji wzięli udział przedstawiciele buskiego samorządu - Z-ca Burmistrza Michał Maroński, Sekretarz Gminy Dorota Sroka oraz Przewodniczacy Rady Robert Burchan. "Wspólnie realizujemy kolejne pomysły Młodzieżowej Rady Miasta. Konferencja Poznaj Siebie to całkowicie autorski program buskiej młodzieży. Cieszy mnie fakt, że młodzież ma swój głos i ma swoje miejsce. I cieszy że to bardzo mądry i dojrzały głos" - podsumowuje w mediach społecznościowych Michał Maroński.

Spotkanie zakończyło się piknikiem integracyjnym pod hasłem "Poznaj naszą Radę" z poczęstunkiem oraz konkursem wiedzy o Młodzieżowej Radzie i naszym mieście.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Wydarzenia pod patronatem LOT Moc Ponidzia sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.