Ekohestiaspa logoDnia 17 lutego 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP w Krynicy-Zdroju obradowała Komisja Konkursowa I edycji konkursu EKO HESTIA SPA.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Jedynym fundatorem nagrody w konkursie EKO HESTIA SPA jest Grupa Ergo Hestia. SGU RP zrzesza obecnie 36 gmin uzdrowiskowych (bądź pretendujących do uzyskania statusu uzdrowiska) położonych na terenie całego kraju.

Do konkursu zgłoszenia przesłało aż 11 gmin członkowskich stowarzyszenia. Gminy te położone są na terenie 7 województw. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województwa małopolskiego (4 zgłoszenia), następnie z województwa świętokrzyskiego (2 zgłoszenia) i po jednym zgłoszeniu z województwa kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, pomorskiego i łódzkiego. W I edycji konkursu EKO HESTIA SPA udział biorą następujące miasta i gminy uzdrowiskowe: Inowrocław, Nałęczów, Krynica-Zdrój, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Sękowa, Konstancin-Jeziorna, Sopot, Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Uniejów.

Wszystkie przesłane zgłoszenia konkursowe zostały zakwalifikowane do I etapu konkursu. Konkurs EKO HESTIA SPA to doskonała okazja, aby pokazać jak wiele działań edukacyjnych i różnych inwestycji proekologicznych jest podejmowanych w gminach uzdrowiskowych.

Przed nami kilka miesięcy na weryfikację zgłoszeń konkursowych. W najbliższym czasie z uczestnikami konkursu zostanie ustalony harmonogram wizyt Komisji Konkursowej w poszczególnych gminach. Zakończenie I etapu konkursu zaplanowano na koniec czerwca 2016 roku. Wręczenie nagród w Konkursie EKO HESTIA SPA odbędzie się w trakcie gali jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP we wrześniu 2016r.

Informacje dodatkowe na temat uczestników i edycji i konkursu „EKO HESTIA SPA" są dostępne na stronie internetowej SGU RP https://sgurp.pl/konkurs-eko-hestia-spa/aktualnosci/

Krynica-Zdrój, dnia 17 lutego 2016r.