Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

III Puchar Toru Skarbka w Szańcu!Zakończyła się pierwsza, zimowa runda III Pucharu Toru Skarbka „U Paździochów"- rajdu offroadowego skierowanego do zaawansowanych technicznie załóg z klas wyczynowych. Tym razem zawody odbywały się na niezwykle trudnym terenie jakim okazała się Góra Kamienica k. Szańca. To tutaj 27 lutego rywalizowało ponad 30 ekip samochodowych z całej Polski.

Po zaciętej walce w klasie Open wygrała załoga Krzysztof Chrzanowski, Damian Choda z Ożarowa, przed Piotrem Wojciechowskim i Danielem Łuksikiem z Jędrzejowa oraz Grzegorzem Pawką i Karolem Grzegórskim z Józefowa nad Wisłą. W klasie Wyczyn bezkonkurencyjni byli Zbigniew i Daniel Kuśmierzowie z Kraśnika którzy wyprzedzili Grzegorza i Olę Zacharów z Bochni oraz Sławomira Węgrzyna i Tomka Borkowskiego z Promnika. Zdobyte u nas punkty złożą się na końcowy sukces zawodników, będący wynikiem wszystkich startów w kolejnych 3 rundach odbywających się w różnych warunkach terenowych i pogodowych.

Teren Kamienicy- pełen pozostałości po kopalni piaskowca, wystających z ziemi bloków skalnych, wąwozów, stromych zjazdów i podjazdów jest idealnym miejscem na przeprowadzanie zawodów jakim są rajdy przeprawowe.

III Puchar Toru Skarbka w Szańcu!III Puchar Toru Skarbka w Szańcu!

Szaniec okazał się niezwykle gościnnym miejscem dla uczestników zawodów na których czekały przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Impreza nie byłaby tak udana gdyby nie wsparcie- Stowarzyszenia Miłośników Szańca, OSP Szaniec, Rady Sołeckiej i Misji Afganistan.

III Puchar Toru Skarbka w Szańcu!III Puchar Toru Skarbka w Szańcu!

Organizatorem III Pucharu Toru Skarbka Runda Zimowa u „Paździochów" była Agencja Informacyjna TeZ Beztroskie Bezdroża & Paździoch Team. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory, który złożył gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą rywalizację, walkę do końca i postawę fair play.