Tytuł "Buskowianin Roku 2015" trafił do Bernarda Soleckiego19 marca podczas IX edycji gali „Buskowianin Roku" statuetka „Siewcy" przyznana została dyrektorowi 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego dr Bernardowi Soleckiemu, który z Buskiem oraz szpitalem wojskowym związany jest od ponad 30 lat.

Tradycyjnie uroczystą galę otworzył burmistrz Waldemar Sikora, podkreślając, że plebiscyt wyróżnia osoby, które na markę swego nazwiska pracowały ciężko i efektywnie przez wiele lat.

Wśród wyróżnionych znalazł się Valerjan Romanowski - Polak urodzony na Litwie. Obecnie doktorant na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie. Jego pasją jest jazda na rowerze. W 2013 r. wygrał wyścig Mazovia Marathon 24H w kategorii open. Po tym sukcesie postanowił zmierzyć się z Rekordem Guinnesa 48H w ciągłej jeździe na rowerze górskim, który pobił rok później w Waliszewicach, kolejny w 2015 r. w Busku-Zdroju. Valerjan Romanowski nominowany został za propagowanie aktywnego stylu życia, ducha walki oraz promocję Buska-Zdroju poprzez osiągnięcia sportowe.

Teresa i Grzegorz Wójciccy to drudzy nominowani do tytułu kandydaci. Prowadzony przez nich Jesionowy Dworek to doskonały przykład budowania marki na bazie zasobów naturalnych W swojej działalności zawodowej współpracują z wieloma organizacjami oraz uczestniczą w przedsięwzięciach, których celem jest promocja regionu jak np. Szlak Wokół Słońca. W XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Rolnik – Farmer Roku" otrzymali ten zaszczytny tytuł i pierwsze miejsce w kategorii „gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu". Państwo Wójciccy nominowani zostali za pielęgnowanie lokalnych tradycji oraz stworzenie nowoczesnego produktu turystycznego promującego region.
Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i obrazy autorstwa Michała Imosy.

Tytuł "Buskowianin Roku 2015" trafił do Bernarda SoleckiegoTytuł "Buskowianin Roku 2015" trafił do Bernarda SoleckiegoTytuł "Buskowianin Roku 2015" trafił do Bernarda SoleckiegoTytuł "Buskowianin Roku 2015" trafił do Bernarda Soleckiego

„Buskowianinem Roku 2015" został Bernard Solecki nominowany za stworzenie potwierdzonych naukowo podwalin w rozwój uzdrowiskowego charakteru miasta i jego promocji jako wiodącego uzdrowiska w Polsce.

- Tytułem „Buskowianin Roku" i statuetką „Siewcy" doceniamy Pańskie zaangażowanie, determinację i ogrom pracy, wykonane na rzecz lecznictwa uzdrowiskowego, pacjentów z całej Polski i nie tylko oraz nas "Buskowian" – powiedziała Justyna Nurek. - Dziękujemy za upowszechnianie dobrego wizerunku naszego miasta, jako kurortu uzdrowiskowego oraz wszelką działalność zmierzająca do tego, aby gmina Busko-Zdrój stała się liderem turystyki zdrowotnej.

Bernard Solecki, orędownik marki uzdrowiskowej buskich podmiotów sanatoryjnych, zachęcał do wspólnego budowania wizerunku kurortu Busko-Zdrój. Podziękował pracownikom 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, bez których sukces ośrodka nie byłby możliwy.

Artystyczną oprawę uroczystości przygotował Chór Kameralny Fermata.

FOTOGALERIA