Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Festiwal ma z założenia prezentować bogactwo artystyczne naszego regionu. Najważniejsze w całej imprezie jest uczestnictwo i współuczestnictwo, które daje szansę na doskonalenie, rozwój i ocenę swojej twórczości w porównaniu do innych uczestników Festiwalu.

W „Scyzorykach" może wziąć udział praktycznie każdy artysta, początkujący czy z dorobkiem artystycznym. W większości kategorii artystycznych są podkategorie "dziecięce i młodzieżowe". To pozwala Organizatorom na niezależną ocenę artystów początkujących i zaawansowanych. Może to być młody plastyk, poeta, zespół muzyczny, taneczny lub teatralny. Przy tylu kategoriach artystycznych zapewne każdy znajdzie swoje miejsce w formule Festiwalu.

Prace wszystkich uczestników będą publikowane na łamach Echa Dnia (w specjalnych dodatkach prasowych) oraz na Portalu Echo Dnia 24. Uczestnicy będą zapraszani na wywiady do wielu świętokrzyskich mediów.

Aby zgłosić się do Festiwalu należy pobrać kartę zgłoszeń ze strony www.scyzorykifestiwal.pl (zakładka Karty zgłoszeniowe), wypełnić ją, dołączyć zdjęcie artysty oraz jego dzieło artystyczne (np. fotografię, wiersz, opowiadanie, fragment filmu, nagranie video skeczu lub fragmentu przedstawienia teatralnego, zdjęcie obrazu lub rzeźby, etc) i wysłać na adres podany w karcie zgłoszeń, dla Muzyki - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dla Sztuk plastycznych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dla Teatru - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., itd. Zgłoszeń kandydatów należy dokonać do 31 marca 2016.

Prestiżowe statuetki Scyzoryków czekają na zwycięzców, wręczone zostaną na Wielkiej Gali Finałowej w Kieleckim Centrum Kultury 10 czerwca.