Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Bohaterowie książek Barbary GawrylukBarbara Gawryluk – tłumaczka, dziennikarka Radia Kraków i pisarka powieści dla dzieci, 12 kwietnia była gościem Biblioteki w Busku-Zdroju.

Młodzi czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży wysłuchali wspaniałych opowieści o pracy dziennikarki, o zwierzętach i ich przygodach, których nie brakuje na kartach książek pisarki. Były historie „mrożące krew w żyłach", jak choćby ta o psie uratowanym przez marynarzy, z kry dryfującej po wzburzonym Bałtyku.

Jedną z najbardziej niezwykłych książek jest opowiadanie „Mali bohaterowie" . Jak podkreśla autorka wszystko co zostało tam zapisane jest prawdą. Pisarka z uwagą wysłuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała, żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci – młodsze i starsze – w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dorośle, dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też jak ważne jest mądre wychowanie – rodzice tych dzieci zadbali, by znały swój adres, a przede wszystkim telefony alarmowe. Dzięki temu dzieci wiedziały, jak zareagować w niebezpieczeństwie: jak ratować siebie i innych.

Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie. Młodzi czytelnicy – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach bardzo chętnie prosili pisarkę o autograf.