Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

W dniach 8 – 10 kwietnia, odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2016. Wydarzenie zostało zorganizowane na terenie Targów Kielce.

Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016

Targi Agrotravel były okazją do zaprezentowania produktów regionalnych, oferty turystycznej oraz promocji regionu. Impreza została podzielona na dwa bloki: wystawowy i konferencyjno – warsztatowy. Swoją ofertę turystyczną zaprezentowała również gmina Busko – Zdrój. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą buskich sanatoriów, poznać produkty kuchni regionalnej, zdobyć informacje o zabytkach i atrakcjach turystycznych a także zagrać w grę promującą powiat buski. Planszę, na której odbywała się rozgrywka, stanowiła kolorowa mapa powiatu buskiego, o wymiarach 3,5x2,5 metra ze zdjęciami zabytków architektury oraz logotypem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia" i herbem Powiatu Buskiego. Każdy z uczestników reprezentował jedną, wybraną przez siebie gminę i odpowiadał na dotyczące jej pytania. Poprawna odpowiedź skutkowała umieszczeniem na mapie krążka z herbem gminy. Zwycięzcą był ogłaszany ten zawodnik, który zgromadził najwięcej krążków z herbem swojej gminy. Gra cieszyła się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, choć nie zabrakło też starszych zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gmina Busko – Zdrój zaprezentowała się w nowatorski, atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Stoisko było chętnie odwiedzane. Goście targów Agrotravel byli zainteresowani atrakcjami turystycznymi gminy Busko – Zdrój, ofertą buskich sanatoriów, a także informacjami na temat przysmaków kuchni regionalnej. Zwiedzający zapowiadali, że odwiedzą gminę Busko – Zdrój, a wielu z nich z dumą dodawało, że od dawna znają nasz region i chętnie do niego powracają.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia" aktywnie współpracuje z Gminą Busko-Zdrój. Za wkład w promowanie lokalnych produktów gmina otrzymała nagrodę „Gmina Wspierająca Innowacyjne Produkty Sieciowe", która z rąk Czesława Siekierskiego posła do Parlamentu Europejskiego – przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odebrał podczas targów burmistrz Waldemar Sikora.

Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016
Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016 Targi Agrotravel 2016  

Kacper Podsiedlik