Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

W XXVII Rajdzie „Szlakiem Powstania Styczniowego" na Grochowiska organizowanego przez Komendę Hufca ZHP Busko-Zdrój w dniu 2 kwietnia 2016r. wzięło udział 250 uczestników głównie ze szkół z Gminy Busko-Zdrój wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami. Byli to uczniowie i członkowie drużyn zuchowych i harcerskich z Buska-Zdroju ( 117 Buska Drużyna Wielopoziomowa przy Domu Harcerza skupiająca dzieci i młodzież ze wszystkich buskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ), Dobrowody, Siesławic, Zbludowic a także młodzież niepełnosprawna ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Rajd na GrochowiskaRajd na Grochowiska

W rajdzie wzięły udział również zuchy i harcerze z innych Gmin a mianowicie z Wiślicy, Gnojna i Raczyc, którzy dotarli własnym środkiem transportu na start i metę rajdu.

Bezpiecznemu przejściu trasy „ścieżką rowerową" na Grochowiska towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda a uczestnicy rajdu po dotarciu na plac przy pomniku mogli zobaczyć oficjalne uroczystości w tym Apel Poległych i rekonstrukcję bitwy. Poszczególne delegacje patroli rajdowych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod mogiłą powstańczą.

Po tych uroczystościach rocznicowych dzieci i młodzież posiliła się wspaniałą grochówką i wszyscy powrócili drogą powrotną autokarami pod Dom Harcerza.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.