Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

logo gosopdarka nisko

Projekt „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Busko-Zdrój" zaowocował powstaniem w pełni wyposażonych sal przyrodniczych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku-Zdoju oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrowodzie.

Ekologiczne sale dydaktyczne  Ekologiczne sale dydaktyczne

W salach zajęć edukacyjnych uczniowie prowadzili badania, obserwacje, eksperymenty i pomiary przyrodnicze. Program opierał się również na wycieczkach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, filmach o zagrożeniach środowiska i człowieka wynikających z dynamicznie rozwijającej się cywilizacji. Dzieci dowiedziały się jakie są przyczyny degradacji środowiska i jakie są sposoby jego ochrony. Na zajęciach prowadzonych w ramach kół ekologicznych uczniowie poznali czym jest recykling, smog i kwaśne deszcze. Rozmawiano również o ekologicznych uprawach i niezdrowej żywności.

Uczniowie, ze spotkań prowadzonych z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz Zespołu Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych, dowiedzieli się dużo o środowiskowych zagrożeniach.

W ramach projektu dzieci uczestniczyły w wycieczkach, zwiedziły rezerwat przyrody w Skorocicach, wzięły udział w konkursie plastycznym „Zdrowa gleba, woda i powietrze-zdrowy człowiek", konkursie fotograficznym „Przyroda mnie zachwyca", akcji „Sprzątanie Gminy" i licznych zbiórkach makulatury i karmy dla psów z przytuliska.

Dzięki programowi uczniowie uświadomili sobie, że codzienne małe czynności, takie jak segregowanie odpadów mają ogromne znaczenie dla środowiska.