Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Grafika przedstawia zajęcia koła naukowego CIEKAWI ŚWIATA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju, działający w szkolnym kole naukowym „Ciekawi świata” , biorą udział w VI już edycji programu „Być jak Ignacy”. Celem projektu jest popularyzacja polskiej nauki, pogłębianie wiedzy uczestników oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zajęcia przebiegają w oparciu o przygotowane przez organizatora materiały: scenariusze, filmy, gry interaktywne, doświadczenia i eksperymenty. Program podzielony został na etapy, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu (m.in. podróżom badawczym, przemysłowi naukowemu czy lotnictwu).

Pierwsze spotkanie członków szkolnego koła naukowego „Ciekawi świata” traktowało o dalekomorskich wyprawach. Uczniowie zainspirowani pamiętnikami znanych żeglarzy podążali śladami ich odkryć geograficznych, zgłębiali wiedzę z zakresu podstaw i zasad żeglugi, poznawali mapy i sprzęt nawigacyjny.

Program „Być jak Ignacy” pozwala uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju zdobywać i poszerzać wiedzę oraz co ważne, inspiruje do dalszego rozwijania własnych zainteresowań.