Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Już 17 września na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju zagra dziesięć zespołów dziecięcych, a poza rywalizacją sportową młodzi zawodnicy będą mieli okazję spotkać się m.in. z byłymi piłkarzami grającymi w reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera Kazimierza Górskiego.

 – Ważnym elementem turnieju będzie przekazywana młodym pokoleniom pamięć historyczna o Kazimierzu Górskim i jego reprezentacji, na tym nam niezwykle zależy. Młodych piłkarzy odwiedzą m.in. syn legendarnego polskiego trenera Dariusz Górski oraz reprezentant Orłów Górskiego Lesław Ćmikiewicz – mówi Witold Miller, założyciel i członek zarządu Białych Orłów Warszawa, który jest organizatorem festiwalu. Kilka dni temu odbyła się pierwsza tegoroczna odsłona festiwalu w Olecku na Mazurach. Tam najlepszy okazał się zespół Wisły Płock.

W turnieju dla piłkarzy z rocznika 2013 i młodszych zagra dziesięć zespołów z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i małopolskiego: Białe Orły Warszawa, Legia Warszawa, Drukarz Warszawa, Stal Rzeszów, Radomiak Radom, AKS 1947 Busko-Zdrój, AP Champions Busko-Zdrój, FA Stalowa Wola, AP Bruk-Bet Termalica Nieciecza i KSZO Galacticos Ostrowiec Św.

– Przed rokiem w rozgrywkach udział wzięło ponad trzysta dzieci z całej Polski, a turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. W tym roku także przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących, jak m.in. park zabawek pneumatycznych, strefę dietetyczną wraz z punktem badania składu ciała prowadzonym przez dietetyka Marcina Jabłońskiego, pokazy freestyle i warsztaty z teqballa, które poprowadzi Karol Ziólkowski uczestnik mistrzostw świata we freestylu, oraz konkursy sprawnościowe i historyczne – dodaje Miller.

Festiwal Piłkarski Śladami Orłów Górskiego w Busku-Zdroju odbędzie się w sobotę 17 września na stadionie przy ul. Kusocińskiego 1. Impreza rozpocznie się o godz. 9.40. Faza grupowa turnieju zaplanowana jest między godz. 10, a 13, o godz. 13.30 rozpocznie się faza finałowa. Uroczysta dekoracja i zakończenie festiwalu planowane jest na godzinę 15.50. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły okazałe puchary.

Organizacja Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.