Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Mamy przyjemność poinformować, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Busku – Zdroju przystąpiła do projektu Digital Kids Mobile.

Digital Kids Mobile” to pionierska inicjatywa Goethe-Institut, która polega na stworzeniu w wybranych bibliotekach mobilnej sali zabaw interaktywnych z grami, komputerami i sensorycznymi zabawkami cyfrowymi.

plakat promujący akcję Cyfrowy plac zabaw

Goethe-Institut w Warszawie przekazał naszej bibliotece pakiet Digital Kids mobil. Podczas spotkania na Cyfrowym Placu Zabaw będzie można zapoznać się z grami i zabawkami interaktywnymi. W ramach programu otrzymaliśmy pakiet cyfrowy, w skład którego wchodzi sprzęt i oprogramowanie m. in Apple iPad Air, Laptop Lenovo, Nintendo Switch, gra Nintendo Switch 3 D World i Bowsers Fury, Lego Mindstorms EV3, analogowa gra do nauki programowania Scottie Go, Ozobot 2.0 Bit, Gravitrax Mega. Nauka programowania, kodowania czy robotyki nigdy nie była przyjemniejsza. Kuleczki Gravitraxa pokażą nam jak działają prawa fizyki, ozobot 2.0 Bit zaprezentuje swoje cyfrowe umiejętności.

Cyfrowy Plac Zabaw dostępny będzie dla dzieci oraz ich rodziców w Czytelni Czasopism od 3 do 13 stycznia 2023r. Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat na spotkania trzy razy w tygodniu na naszym cyfrowym placu zabaw.

Zapisy na zajęcia odbywają się osobiście lub pod numerem tel. 41 370 51 64, 41 370 51 66. Liczba miejsc ograniczona. 

Do zobaczenia!