Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zdjęcie przedstawia odsłonięcie festiwalowego Słoneczka przez Tomasza Strahla. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora uhonorował wyjątkowego artystę. W parku zdrojowym, przed sanatorium Marconi swoje słoneczko odsłonił Tomasz Strahl, wybitny polski wiolonczelista.

Jeden z najmłodszych profesorów sztuk muzycznych w Polsce. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie - w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii i Ameryce Południowej. Zasiada w jury wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych. Nasz dzisiejszy gość jest niewątpliwie mecenasem kultury Polskiej na świecie - od roku 2012 bierze udział w promocji Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera, koncertując z utworami na fortepian i wiolonczelę w największych ośrodkach europejskich. 

Tomasz Strahl ze wzruszeniem powiedział, że było to jego marzeniem i słoneczko rozjaśniło jego drogę artystyczną. Dziękował za wspólne lata spędzone w Busku-Zdroju i powtarzał że Busko to Genius loci – wspaniała przystań dla wszystkich ludzi kultury i korzystających z wypoczynku. Dziękował przede wszystkim wspaniałej publiczności, bez której jego praca i praca wszystkich