Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

muzycy podczas koncertu Błękitna Rapsodia

Z wielką radością i dumą pragniemy podsumować dzisiejszy koncert „Błękitna rapsodia”, który odbył w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Koncert rozpoczął się od mistrzowskiego wykonania „II koncertu skrzypcowego d-moll op. 22” Henryka Wieniawskiego. Agata Szymczewska, laureatka licznych nagród, ponownie zademonstrowała swój niezwykły talent, interpretując to arcydzieło z niesamowitą precyzją i emocjonalnym zaangażowaniem, które poruszyło serca wszystkich obecnych.

Następnie publiczność miała okazję usłyszeć subtelną i urzekającą „Fantazję” Claude’a Debussy’ego. Artur Jaroń na fortepianie z towarzyszeniem Orkiestry, przeniósł nas w impresjonistyczny świat pełen delikatnych dźwięków i kolorów, tworząc atmosferę prawdziwego muzycznego malarstwa.

Kolejnym punktem programu była energetyczna i pełna życia „Farandola” ze suity „Arlezjanka” Georges’a Bizeta. Pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej wykonała ten utwór z pasją i witalnością, co spotkało się z gorącym aplauzem publiczności.

Finałem wieczoru była dynamiczna interpretacja „Błękitnej rapsodii” Georga Gershwina, w której Artur Jaroń zaprezentował wirtuozerskie umiejętności na fortepianie, pod niezawodnym kierownictwem dyrygenta Mirosława Jacka Błaszczyka. Wraz ze wspaniałą Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej wprowadzili publiczność w magiczny świat muzyki Gershwina, zachwycając każdą nutą i frazą.

Całość koncertu prowadzona była z wyjątkową elegancją i profesjonalizmem przez Adama Rozlacha, który wprowadzał nas w tajniki każdego utworu, dodając wieczorowi dodatkowego blasku.

Wieczór zakończył się owacjami na stojąco, które były najlepszym wyrazem uznania dla Artystów za ich wybitne wykonania. To był kolejny koncert, który na długo pozostanie w naszej pamięci, przypominając o sile i pięknie muzyki.

Dziękujemy wszystkim za obecność, jednocześnie zapraszając na kolejne wydarzenia Festiwalu.

  Więcej zdjęć na FB BSCK

 afisz z programem festiwalu Jamroz 2024

 

plakat kawiarenki2

 

 

Festiwal wspierają:sponsorski2024