Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Kultura

Przegląd Fotografii Ponidzie 2020Nietypowym wernisażem online podsumowano XXIV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2020. Podczas otwarcia wystawy pokonkursowej przyznano nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdój w "XI Konkursie Fotograficznym”, którą otrzymał Michał Wyszyński za fotografię Tężnia – Busko-Zdrój.

Mimo pandemii frekwencja w tegorocznym konkursie była wysoka, a swoje prace zdecydowało się przesłać 95 artystów. Wśród nich 31 autorów to mieszkańcy Buska-Zdroju i okolic, 22 pochodzi z Kielc, a pozostali m.in. z Krakowa, Warszawy, Lublina. Na fotografiach widać nadnidziańskie pejzaże, nadmorskie i górskie krajobrazy, jak również portrety ludzi i zwierząt, martwą naturę, czy eksperymentami z formą.

Prace profesjonalnych artystów, młodych początkujących twórców, jak również tych którzy natchnienie poczuli dopiero w ,,sile wieku” prezentowane są w Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Galerii Sztuki „Zielona” w Busku–Zdroju. Jednak ze względów na trwającą pandemię można ją oglądać wyłącznie online:

https://www.bsck.busko.pl/images/aktualnosci/2020/12/fotografia_Ponidzie2020.pdf

Wszystkim autorom prac serdecznie gratulujemy!

Szanowni Państwo,

z uwagi na panującą sytuację związaną z pandemią SARS-CoV-2, informujemy o nowym terminie spektaklu Kabaretu Skeczów Męczących zaplanowanego na dzień 6.12.2020.

Wydarzenie odbędzie się w nowym terminie 18.06.2021 o godzinie 20:30.

Zmianie ulega data wydarzenia oraz godzina. Wszystkie bilety pozostają ważne i obowiązują w nowym terminie.

Kabaret Skeczów Męczących

XXXV Przegląd Plastyki "Ponidzie"Trzydziesty piąty jubileuszowy Przegląd Plastyki „Ponidzie” organizowany przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury wpisał się mocno w kalendarz wydarzeń kulturalnych i cieszy się stale rosnącą popularnością, zarówno wśród artystów, jak i widzów tłumnie przybywających każdego roku.

Ten rok jest szczególny ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Nie zmienia to faktu, że wystawa zaprezentowana w Galerii „Antresola” na przełomie listopad 2020 – styczeń 2021 udostępniona będzie medialnie i w formie wydruku katalogu oczekując na udostępnienie dla zwiedzających.

Tegoroczna wystawa będzie stanowiła dla Państwa wyjątkową okazję do zapoznania się z twórczością 43 artystów, którzy zaprezentowali łącznie 118 prac. Otwarta formuła Przeglądu i przyjazna atmosfera stworzona przez organizatorów, która towarzyszy każdej edycji, sprawiają, że do grona stałych wystawców dołączają co roku nowi uczestnicy, odważnie prezentując swój dorobek artystyczny z ostatnich lat szerokiej publiczności.

Siłą tego przedsięwzięcia jest pełna swoboda w doborze tematyki i technik plastycznych, jaką pozostawiają artystom organizatorzy. Gwarantuje to twórcom pełną niezależność, jak również otwiera przed nimi możliwość szerokiego, nieskrępowanego żadnymi wytycznymi, pola działania. Poprzez sztukę i specyfikę przynależną językowi sztuki wizualnej artyści w prezentowanych pracach uszlachetniają nasze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Swoją wrażliwością artystyczną, przemyśleniami i wyborem tematów kreują tę rzeczywistość. Przecież to, czego nie da się opowiedzieć, możemy przedstawić w malarstwie, rysunku, czy rzeźbie.

 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach Filia w Busku-Zdroju , Galeria Sztuki ,,Zielona" zaprasza na wystawę rzeźby Waldemara Musiaka ,,FAKTURA CZASU"

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach Filia w Busku-Zdroju , Galeria Sztuki ,,Zielona"
zaprasza na wystawę rzeźby
Waldemara Musiaka
"FAKTURA CZASU"

Wystawa czynna od 30.10.2020 do 4.12.2020
W Galerii Sztuki ,,Zielona" w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 7
Galeria czynna od wtorku do soboty
od godz. 11.00 do godz. 17.00
w poniedziałki i niedziele galeria nieczynna.
Podczas zwiedzania prosimy o używanie maseczek!

‼️Uwaga‼️ Zmiana terminu‼️‼️

Busko Rock Festival odbędzie się 6-7 lutego 2021 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bsck.pl

 Nie-winny koncert on-line 

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo koncertu w wykonaniu artystów Buskiej Orkiestry Zdrojowej.

Tym razem serwujemy Państwu wytrawny nie-winny koncert prosto z urokliwych miejsc Winnicy Zbrodzice. Podążając muzycznym szlakiem wina zaprezentujemy utwory polskie, austriackie i węgierskie. Organizatorem koncertu jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury a Sponsorami są: "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A., Naturalna Woda Mineralna "Buskowianka Zdrój" z "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A., 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju, Winnica Zbrodzice. Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo koncert organizujemy bez udziału publiczności. Transmisja koncertu rozpocznie się 29 października o godz. 15:30.


Na plakacie znajdują się informacje o zaproszeniu na młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne do udziału w Busko Rock Festival i eliminacjach do XXIII Festiwalu Scena dla Ciebie Kielce 2021.

Czołem! Kultura dla młodych. Serdecznie zapraszamy młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne do udziału w Busko Rock Festival i eliminacjach do XXIII Festiwalu Scena dla Ciebie Kielce 2021.

Regulamin

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Busku – Zdroju serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy Marcina Urbana. Opis plakatu w artykule poniżej.

Marcin Urban urodził się w Krakowie w 1957 roku, ale obecnie mieszka w Niepołomicach. Swoje refleksje na temat życia i ludzi od lat przelewa na papier w postaci wierszy i fraszek. Maja one bardzo tradycyjną formę, uznają ważność rymu i urok muzycznego rytmu. Dzięki temu wiersze te są łatwe w odczytywaniu oraz interpretacji. Myśli zawarte w tych tekstach są sposobem na wydobycie z codziennego życia szczegółów, których w pośpiechu często nie zauważamy.

Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów Nocy Bibliotek 2020.

Serdecznie zapraszamy!

NOC BIBLIOTEK 2020 – „Klimat na czytanie” opis poniżej pod plakatem

Program:

14.00 - 21.00 - rozgrywki gier planszowych

15.00 - Teatrzyk dla dzieci "Doktor Dolittle"

16.00 - 17.00 - "Jakub, Mimmi i gadające psy" - film dla dzieci

16.00 - 21.00 - rozgrywki brydżowe

17.00 - zajęcia literacko - plastyczne "Ratujmy Planetę"

19.00 - "Klimat na czytanie" - poezja Artura Osińskiego

15.00 - 18.00 FOTOBUDKA z wydrukiem zdjęć

ZAPRASZAMY!

Przypominamy, że w budynku biblioteki poruszamy się w maseczkach.

Pamiętajmy również o odkażaniu rąk.