Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Kultura

„Klimakterium i już”- zmiana terminu

logo1 logo2

14whr baner 750x200 mhp

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.

W pierwszym etapie osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA – tj. projekty edukacyjne (takie, jak warsztaty, lekcje, gry edukacyjne), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne i inne. W tegorocznej edycji plebiscytu we wszystkich kategoriach dopuszczane jest zgłaszanie projektów realizowanych online.

Klasyka na Wielki Post

Zapraszamy dziś o g. 18:00 do wysłuchania koncertu Buskiej Orkiestry Zdrojowej. Link do premiery poniżej.

Zwiedzanie kościoła pw. św. Leonarda

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer.

Spotkanie odbędzie się na stronie Youtube WBP, 18 marca o godz. 18.00

Zapraszamy

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Klimakterium ... i już

Zapraszamy na premierę filmu "ZAMROZIĆ STRACH"

Kochani ciepło i zimnolubni :) już w czwartek 11 marca o godz. 18:00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury spotkanie z niezwykłym człowiekiem…

Z COLDMAN’EM, który w temp. - 60 st. C przemierzył rowerem najzimniejsze miejsce na świecie - mroźną Jakucję. Do tej wyprawy przygotowywał się kilka lat. Łamacz rekordów w ekstremalnym zimnie: Valerjan Romanovski !!! Podczas swoich licznych wyjazdów i rekordów wielokrotnie podkreślał, że „potencjał ludzki jest niedoceniony. Żyjemy wygodnie i nieświadomie. W oparciu o zdobyte doświadczenie i wiedzę naukową swojego zespołu chciałbym pokazać, na co naprawdę stać człowieka” Nie może Was zabraknąć!

Kiermasz Wielkanocny - stół z daniami wielkanocnymi

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w naszym Wirtualnym Kiermaszu Wielkanocnym, wszystkich promujących produkty regionalne, lokalne (w tym kulinarne) oraz rzemieślników tworzących rękodzieła, którzy chcą przedstawić mieszkańcom Buska i okolic, swoją świąteczną ofertę produktów. LINK DO KIERMASZU

Dzień kobiet 2021

Zapraszamy wszystkie Panie na koncert Robert Janowski Acoustic Trio. Już 6 marca o godz. 17:00. Cena biletów 10 zł. Bilety dostępne w kasie BSCK lub na www.biletyna.pl

Poetyckie, niepowtarzalne kompozycje stworzą atmosferę niezwykłego spotkania artystycznego, a magia romantycznych piosenek nada spotkaniu przytulnej i niebanalnej formy. Siedemdziesiąt minut fantastycznej zabawy dla Pań z okazji ich święta, oraz towarzyszących im Panów, przy znanych i lubianych przebojach. Organizatorami koncertu są: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Koncert Buskiej Orkiestry Zdrojowej

Zapraszamy do wysłuchania koncertu muzyki hiszpańskiej i francuskiej w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej, który odbędzie się 11 lutego o godzinie 18:00.

Link do koncertu podamy wkrótce.

Źródło: https://www.bsck.busko.pl/387-zapraszamy-na-koncert-online-2.html