Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Przegląd Fotografii Ponidzie 2020Nietypowym wernisażem online podsumowano XXIV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2020. Podczas otwarcia wystawy pokonkursowej przyznano nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdój w "XI Konkursie Fotograficznym”, którą otrzymał Michał Wyszyński za fotografię Tężnia – Busko-Zdrój.

Mimo pandemii frekwencja w tegorocznym konkursie była wysoka, a swoje prace zdecydowało się przesłać 95 artystów. Wśród nich 31 autorów to mieszkańcy Buska-Zdroju i okolic, 22 pochodzi z Kielc, a pozostali m.in. z Krakowa, Warszawy, Lublina. Na fotografiach widać nadnidziańskie pejzaże, nadmorskie i górskie krajobrazy, jak również portrety ludzi i zwierząt, martwą naturę, czy eksperymentami z formą.

Prace profesjonalnych artystów, młodych początkujących twórców, jak również tych którzy natchnienie poczuli dopiero w ,,sile wieku” prezentowane są w Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Galerii Sztuki „Zielona” w Busku–Zdroju. Jednak ze względów na trwającą pandemię można ją oglądać wyłącznie online:

https://www.bsck.busko.pl/images/aktualnosci/2020/12/fotografia_Ponidzie2020.pdf

Wszystkim autorom prac serdecznie gratulujemy!