Logo Gminy Busko-Zdrój
Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Podwieczorek z Gwiazdą - spotkanie w BSCK z prof. Jerzym Bralczykiem

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza 13 grudnia o godz. 18:00 na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem. Jest on autorem kilkudziesięciu książek, prowadzi codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, działa w Radzie Języka Polskiego, Polskim Towarzystwie Językoznawczym, Komitecie Językoznawstwa PAN, Radzie Etyki i Ładu Informacyjnego.

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał także Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Podczas popularnych w całej Polsce spotkań uczy i bawi widownię udowadniając, że język polski to fascynujący temat. Jak sam o sobie mówi – istotną rolę w jego życiu odgrywa działalność popularyzatorska w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Pokazuje, że o niełatwym przecież temacie, jakim jest nasz język ojczysty można opowiadać w ciekawy, niezwykle interesujący sposób. Spotkanie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury poprowadzi red.

Leszek Bonar. Bilety w cenie 40zł. do nabycia w kasie BSCK lub na www.biletyna.pl