W Miejsko-Gminnej Bibliotece w Busku-Zdroju wiosnę powitaliśmy z dyrektorami bibliotek z województw podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Spotkanie superwizyjne poprowadziła Dyrektorka Jarocińskiej Książnicy Agnieszka Borkiewicz. Podczas wizyty dyrektorzy zwiedzili naszą bibliotekę. Energetyczne i bardzo emocjonalne spotkanie odbyło się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek prowadzonego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek FRSI tworzy przestrzeń do zdobywania nowych kompetencji, które pomogą zaprojektować sposób działania i zarządzania biblioteką w nowych czasach. Zależy im też, aby wyposażyć biblioteki i pracujących w nich ludzi w sprzęt i umiejętności, które pozwolą na bieżąco analizować sytuację i reagować na zmianę. Dzięki temu biblioteki będą gotowe na nowe, niezależnie od tego, z czym jeszcze przyjdzie im się zmierzyć w procesie dochodzenia, a potem funkcjonowania, w jakiejś "nowej normalności”.

Po spotkaniu dyrektorzy zwiedzili Tężnię. Dziękujemy Buskiemu Samorządowemu Centrum Kultury za umożliwienie wizyty na tym wspaniałym obiekcie.

Sieciowanie jest super, a wymiana doświadczeń jest bezcenna. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie na Ponidzie.